CHENKINGEN - 163 - Ze had geen papieren, zo dat ze elk half jaar naar het kantongerecht moest. Eens hadden Henk en Peter de Graaf laarzen bij haar ge haald en Han ging met de rekening op dinsdagmid dag (dan waren de winkels gesloten) naar het huis in de Parklaan waar de fami lie De Graaf woonde. Va der Piet de Graaf hoorde het verhaal van twee keer per jaar kantongerecht. Hij heeft het voor haar bij de Kamer van Koophandel geregeld dat dat voortaan Dorus met het'Roemse Hongdje'Het hondje zat tegen de kerkmuur te wachten tot- TT T7 ,w- met meer nodig was. Han dat zijn baas terugkwam ven het orgelspelen. VI. n. r. Dorus, Jan, Dick de Vries, Wim keeft alsnog haar midden Rasch, Wim Zwanink en achter Gert - standsdiploma gehaald en verlicht examen als zijnde schoenen te mogen verkopen. Zij mocht alleen schoenen verkopen. Het huis was eigendom van de R.-K. kerk en het werd verkocht. Ten slotte ging ze bij de leerfabriekVeltas werken, geheel in stijl dus. In het pand was ook een muziekwinkel gevestigd. Meneer Boon, muziekleraar (de vader van Greet Boon) zocht bladmuziek en vond het prettig dat hij die dichtbij kon halen. Muziek speelde ook bij de familie Rasch een grote rol. En zo liet Willem Hendrik Rasch samen met zijn vrouw Aaltje Boersen een groot nageslacht na. Met dank aan: Mevrouw Barelds-Rasch Mevrouw Boersen-Bron Historische Vereniging Wieringen Van PietWilleboordse: diverse prenten. Van Wouda Nieuwenhuizen-Hegeman: vijf naslagwerken over de Afsluitdijk. Van Riet v.d. Hulst: felicitatiekaartjes van het vijfentwintigjarige huwelijks feest van haar ouders. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 5 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 29