- 160 - Gerardus Theodorus (Gert) 15-1-1936 6. Anna Engelina 4-6-1936 4-6-1936 trouwde op 2 januari 1960 met Marjan Kist. Muzi kant bij een orkest. Hem is een ernstig verkeerson geval overkomen. Drie kinderen: Peter (14-7-1960), Marcel (7-2-1962) en Edith (12-3-1963) kort na de geboorte overleden Theodorus Antonius Rasch In de oorlog werd alle leer door de Duitsers in beslag genomen, ook alle paardentuigen. Na de oorlog moest weer opnieuw worden begonnen. Dorus 25 jaar organist bij de R.-K. kerk 25 jaar geleden, mensen waar blijft toch de tijd? Vloog Dorus rap naar boven toen begon zijn orgeltijd. Hij was helemaal niet amechtig en toen ook nog slank van lijn 't was een sport 1 januari ook op 't Koor te zijn. 25 jaren gingen, doch onze organist die bleef. Elke Pastoor in Hippo blijde in z'n handen wreef Bij de accuratesse van die Dorus. Altijd was hij present. Iedereen op 't Koor, 't is geen smoesje was hierover echt content. Met het klimmen van de jaren nam Dorus'omvang wel wat toe Moeizaam hees hij zich naar boven moeizamer nog gevolgd door moe. Uitstapje van de R.-K. toneelvereniging Ypelaars wijs 'Duivenplatje" 1. 2. U hoorde zo-even in het Godshuis, noten kraken kon ie, hoor Namens de gehele Parochie dankte hem mijnheer Pastoor. We dachten ook nog over een cadeautje ter herinnering aan deze dag. Nou kwam Wïm: geeft 'm een corset maar zei die lieverd met een lach. Aangezien we de maat niet wisten hebben we dat niet gedaan We peinsden en we komen nu met wat anders aan. Sint Cecilia hoorde je vloeken op je oude ballpoint pen Ze dacht, zo'n organist hè, dat dat nou niet anders ken Daarom, Dorus, namens het gehele Koor Hier een andere, verslijt hem in gezondheid, hoor! Gaan de Ypelaars nu samen Heel gezellig een dag uit Met de bus van Cor van Tinus En we zingen overluid. Laten wij nu eens genieten Al de zorgen aan de kant twee keer) 't kost geen centje Jan betaalt wel Krimpt de kas ook nog zo snel Elk gaat met z'n eigen vrouwtje En de dames met hun man Het is nu niet meer toneelspel Maar 't is echt, denk daar nu an speel vandaag dan goed je rollen Anders komt er herrie van twee keer) Nu is zij hier Nu is hij hier Doe je best en veel plezier Nu geen drama, maar een blijspel Elk speelt nu zijn eigen rol Breng een offertje aan Bacchus En we hebben reuze lol Maar we gaan ons niet te buiten Stel jezelf maar op rantsoen (twee keer) Ouwe klare Een cognacje Daar houdt elk vast zijn fatsoen 3. Uit Register Memoriaal van de R.-K. kerk te Hippolytushoef Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 18e jaargang nr. 5 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 26