t - 157 9. Leonardus Josephus (Leo) 1894-1979 manufacturenmakelaar, trouwde met H.M. v.d. Berg, acht kinderen. 10. Alida Wilhelmina 1896-1979 geboren zes maanden na het overlijden van vader Omdat het ons zo langzamerhand begint te duizelen met al die nakomelingen van Willem Rasch en Aaltje Boersen het volgende. Van de eerder genoemde drie zoons 1. Johannes Wilhelmus, getrouwd met de zus van Corne lia Engel, Johanna Engel 2. Theodorus, getrouwd met Aaltje Numeijer 4. Wilhelmus Henricus, getrouwd met de zus van Johanna Engel, Cornelia Engel wil ik verder het verhaal vertellen van zoon Johannes Wilhelmus Rasch. Zoon 2 Theodorus Rasch heeft geen mannelijke nakomelingen. Van de derde zoon Wilhelmus Henricus Rasch vertrekken de mannelijke nakomelingen naar elders. Het zou te ver voeren om ze allen te noe men. Als u meer wilt weten, alles staat vermeld in het parenteel van Johan Georg Rasch. Uitgezocht en aan het papier toevertrou wd door de heer C.W. Rasch, Rosweydelaan 124, 3454 BS UTRECHT/DE MEERN, E-mail: crasch@wxs.nl Voor dit ar tikel welwillend afgestaan door mevrouw Barelds-Rasch. X ttoor ile ^iel unit Jliiligci; Wilhelmus Rasch, Bidprentje Wilhelmus Rasch, 1896 GENERATIE 3 Willem Rasch, geboren op 24 februari 1884 De oudste zoon van Johannes Rasch op vertrekt op 8 mei 1906 van Wieringen naar Berlicum (NB). Hij was eerst chauffeur/butler/huisknecht bij een baron. Later werd hij keurmeester warenwet. Hij trouwt op 3 juni 1915 met Johanna Theodora Peters, R.-K. 1884-1976. Zij krijgen drie dochters, Marie, Jo en Dinie. Gerardus Hendrikus (Gert) Rasch, geboren op 26 maart 1891 Gert was schoenmaker en had het maken van schilderij en als hobby. Hij is overleden te Wieringen op 4 decem ber 1974. Hij woonde met zijn gezin in de Smidssteeg. Gert was begiftigd met het Erekruis Pro Ecclesia. Hij was gehuwd met Maria Balvers, geboren te Heiloo op 1 april 1899 en overleden te Wieringen op 30 juli 1984. Uit dit huwelijk werd geboren: Johanna Wilhelmina (Jo) Rasch, geboren te Hippolytushoef op 15 december 1929. Zij trouwde met Cor P. Smit. Het pand tegenover de R.-K. kerk den 28 December 1861 te Wieringen geboren, den 10 April 1896, meermalen met de H. H. Sacamenten gesterkt, overleden, en den 14 bergraven op het R. K. Kerkhof aldaar. Er woedde een vuur in mijn binnenste zonder eenige rust, de dagen van ellende hebben mij verrast. Job. XXX, 27. Mijne vrouw, zie, ik sterf, maar God zal met u zijn. Gen. XLVIII, 2z. Kinderen, uw vader verlaat u. Hij verlaat deze wereld waar hij veel geleden heeft. Vergeet hem niet in uwe gebeden. Ik heb u allen fee der liefgehad Blijft vereenigd onder elkander dient God getrouw, en leeft zoo dat gij den dood niet behoeft te vreezen. H. Antonius. Eert uwe moeder al de dagen haars levens. Tobias IV, 3. Dat mijn (zijn) zegen voor u blijve ten einde I toe. De zegen des vaders bevestigt het huis der kinderen. Eccl. IV, II. Zoet hart van Maria, wees mijn heil. (300 dagen afl.) E. Rasch, Wieringen Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 5 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 23