ANVULLIHGEN EN VERBETERINGEN - 106 - Traditiegetrouw presenteert de Historische Vereniging Wieringen de eerste twee weekeinden van oktober in de Nicolaaskerk te Westerland een stamboom. Deze keer is de stamboom van de fa milie Koorn aan de beurt. De stamboom en de uitgave van het boek worden verzorgd door de Commissie Genealogie van de Historische Vereniging Wieringen. Deze commissie bestaat uit Jan Conijn, Gerard Kortekaas, Tan Lont-Lont, Jaap Lont, Gert-Jan Visser, Andries de Wit en Piet de Wit. Onze oudste gegevens dateren van 20 juni 1687 toen Cornelis Dirksz.Koorn werd "ingelijft" als lidmaat van de gereformeerde (Hervormde) gemeente van Hippolytushoef. Als beroep staat vermeld "secretaris des eijlants". In 1688 trouwde Cornelis met de dochter van de Hervormde predikant van Hippolytushoef: Hillegontje Sirmenhuijsen. Cornelis verkeerde in de kringen van de geletterden om niet te zeggen de plaatselijke notabelen. Waarschijnlijk was Cornelis Dirksz. afkomstig uit Aartswoud uit een geslacht van boeren en grootschippers (op Noorwegen, De nemarken en Zweden) waarin het vaker voorkwam dat er bestuursfuncties werden uitgevoerd (schepen, burgemeester der heerlijkheid Hoog- en Aartswoud, secretaris van het ambacht van West-Friesland) De aansluiting met deze familie is echter moeilijk te bewijzen. Hierom beperken we ons in deze stamboom tot de Wieringer tak van deze West-Friese familie. De vele nakomelingen van Cornelis Dirksz. Koorn op Wieringen hielden zich bezig met het boerenbedrijf, het bakkersbedrijf en ook wel de visserij. Relatief weinig Koorns verlieten in de tijden van economische recessie het eiland Wieringen. De stamboomweekeinden zijn op 7 en 8 en 14 en 15 oktober 's middags van 14.00 - 17.00 uur in de Nicolaaskerk te Westerland. De stamboom wordt op de bekende wandvoorstelling gepresen teerd en zal niet alleen in boekvorm, maar ook op Cd-rom te verkrijgen zijn. Er liggen fotoalbums met betrekking tot de familie Koorn ter inzage. Namens de Commissie Genealogie Tan Lont-Lont Nummer 2006-2 De naam van de molen op bladzijde 51 moet zijn: "De Onderneming" De namen bij de foto op bladzijde 67 zijn: Bovenste rij v.l.n.r.: Bets van Roo, Cor Asjes, Piet Lont, Piet Rotgans en Marie Kooij Onderste rij v.l.n.r.: Meijert Smid, Gerritje Smid, Aafje Marie Smid, Anna Smid en Jan Smid Nummer 2006-3 Blz. 78: Het Leger des Heils was toentertijd aan de Spoorgracht 35 gevestigd, niet aan de Vismarkt Blz. 79: Jan Bogaarts moet zijn Jan Bogaard Blz. 96 onder foto: Annie van Liere-v.d. Berg moet zijn Alie van Liere-v.d. Berg. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 4 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 4