- 134 - verkocht. De huishoudelijke artikelen wilde de heer Oedzes afstoten, hij ging verder in de textiel. Cor nam de huishoudelijke artikelen over. Het was een heel begin. Ome Nan Metselaar verhuur de een winkel, in textiel en fietsen, op de hoek van I Epljj de Dijkstraat en Hofstraat. De zaak werd gevoerd door de familie Bellis, en toen zij naar Hippoly- tushoef vertrokken, begonnen Cor en Neeltje, als Bwwjftll MMflizelfstandigen, daar hun winkel in huishoudelijke artikelen. De fietsenreparatie verhuisde naar een schuurtje achter in de Dijkstraat, naast de familie De winkel van Cor 'toorn. Pijlman. Het is dan mei 1946. Hanna wordt hier op 19 april 1950 geboren. Naast het opstarten van zijn winkel en het repareren van fietsen reed Cor taxi bij het taxibedrijf van ome Nan Metselaar, het bedrijf dat Jaap Ott later heeft overgenomen. Langzaam worden de verhoudingen minder tussen het echtpaar Doorn en ome Nan Metselaar, waarop Cor en Neeltje besluiten in een eigen pand voor zichzelf te beginnen. In 1953 besluit Joost de Krijger te stoppen met de fietsenwinkel in de Hofstraat waardoor het pand vrij komt. Het echtpaar Doorn neemt de stap om hier hun bedrijf in voort te zetten. Het wordt een gecombineerde winkel in huishoudelijke- en kantoorartikelen, speelgoed, fietsen en bromfietsen. Cor bleef de fietsenafdeling doen en Neeltje stond in de winkel. Met hard wer- Doorn-van Dalen. ken werd er een Achter de toonbank met bril Neeltje goed stuk brood verdiend. Wanneer Neeltje 60 jaar wordt, besluit ze te stoppen, maar toen moest er een 'meisje' in de winkel. Dit stuit bij Cor op be zwaren, en hij neemt dan de beslissing om ook te stoppen. Dan wordt de zaak voortgezet door zoon Dick, die al vanaf zijn dertiende werkzaam is in de fietsenbranche en intussen de benodigde diplo ma's heeft behaald. Dick en Margot Doorn komen boven de zaak te wonen. Het bedrijf gaat officieel over op 1 februari 1973. Een vertegenwoordiger noteert de bestellingen. De winkel Doorn. De fietsen en bromfietsen worden in januari 1980 verhuisd naar de nieuwe locatie, de Kule 66. De vrijgekomen ruimte aan de Hofstraat wordt dan ge heel ingericht met speelgoed. In april 2001 neemt Sander Verwoerd de nevenvestiging, de fietsen- en bromfietsenafdeling, over onder de naam 'Profile Sander de Fietsspecialist'. In 2004 wordt de nieu we naam 'Verwoerd Tweewielers'. Met de afdeling Huishoudelijke artikelen zijn de Doorns, sinds 2005, aan een leegverkoop begonnen. Na ruim zes tig jaar zal er een einde komen aan de kleinhandel 'Doorn'. Het was een begrip op Wieringen. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höögte" - 18e jaargang nr. 4 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 32