- 131 - Tweemaal "Land en Zeezicht" te Oosterland Uit overlevering: Destijds bestond de Betonweg later Rijks weg) nog niet, de smalle verharde weg voor het restaurant bestond uit klinkers. Dit is de weg van PolderWaard-Nieuwland naar Oosterland. Dit veroorzaakte bij passe rende auto's een zingend geluid met hoge en lage tonen. Bij het horen van dit geluid veranderde de eigenaar, de heer Boerema, van het restaurant resoluut de naam van "Het Paviljoen"in de meer toepasselij ke naam "De Zingende Wielen". In 1935 bouwden Albert en zijn broer Pieter Klein dit restaurant aan de nieuwe 'Betonweg". Sprik werd de eerste huurder, Boerema kocht het pand in 1942 kocht. In 1952 deed hij de zaak over aan Jouke Weima en Geertruida LenaWeima-Tijsen, die er tevens een taxibedrijf annex benzi ne- en smeerstation in vestigden. Hij ver huisde naar De Lemmer. Het was 1961 toen Jaap Ott door de opkomst van de supermarkt zijn Vivo kruideniersbedrijf in Hoorn moest sluiten en restauranthouder werd in De Zingende Wielen. Ott breidde het bedrijf uit met de serre. Zijn zoon Hans Ott heeft de zaak in 1978 van zijn ouders overgenomen. Het taxibedrijf is overgeno men door de andere zoon, Rob Ott. Mijn oom heeft nog een dergelijk schilderij gemaakt, dat stond indertijd in de winkel van bloemist Houwing, in de Zwinstraat, te koop. Wat daar mee is gebeurd, is voor zover als ik het nog weet het volgende: Er was toen een razzia op Wieringen en veel mannen moesten met een schip van de loswal bij de Lee mans naar Kampen worden gebracht. Door motorpech kwam het schip in Oude Zeug aan, uitein- delijk zijn de mannen toch naar Kam- "De Zingende Wielenpen gebracht voor transport per trein naar Duitsland. Er waren verscheidene mannen ziek, deze mochten terug naar Wieringen. Maar hoe kwamen ze te rug naar Wieringen? Zover als ik mij kan herinneren kwam de vrachtrijder Piet Klein, van Smerp, dat aan de weet en die heeft deze mannen ondanks al lerlei problemen opgehaald en ze naar huis gebracht. En als dank voor wat hij gedaan had hebben de mensen die hij had opgehaald dat schilderij, dat bij bloemist Houwing, te koop stond ge kocht en aan Piet Klein gegeven. Nog altijd is het in bezit van de familie van Piet Klein. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr, 4 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 29