- 127 - Hieroboven: de woonark ergens in Nederland. In 1951 zijn Dirk en Reinoutje naar Den Oever verhuisd. Zij zijn gaan wonen in het ouderlijk huis van Reinoutje, die inmiddels waren overleden. De ark is van 1951 tot 1965 verhuurd geweest naar Hellevoetsluis en later verkocht naar Slootdorp. Nadat Dirk Lont elf jaar bij Hein Lont had gewerkt, is hij naar Rijkswaterstaat gegaan (de Sluizen). Daar is hij gebleven tot 24 fe bruari 1973, hij was toen 65 jaar. Dirk Lont Ark op het droge, op het surfstrandje. Rechts op de achtergrond het Theehuis. Dirk Lont is in 1948, nadat hij bij Bosker is weggegaan, gaan werken bij Hein Lont. Toen Dirk Lont bij Hein Lont werkte waren er op een gegeven moment vijf 'Lonten' aan het werk: Jaap Lont van Ger Heukelum; Wiggert Lont uit de Elft; Cor Lont en zijn zoon Siemen Lont uit de Slingerweg; Dirk Lont. Gerrit van Es was de voorman voor al deze 'Lonten'. Foto hieronder: in de haven van Lutje. Vooraan v. I. n. r. Trienie Lont; Annie Lont; Dirk Lont; Jan Lont; Rein outje Lont-Rotgans;Vrouw Bolhuis-Bos;Titia Bolhuis; Kees Bolhuis en Johnny Bolhuis. De naam Dirk de Dokter heeft hij te dan ken aan het feit dat als mensen wat man keerden, Dirk ze genezenkon met bier of brandewijn. Maar.toen hij verkering kreeg met Reintje, die lid was van de "blauwe knoop" en dus absoluut geen al cohol gebruikte, was hij zelf snel "gene zen". Het was gebeurd met de dokter. Toch hield hij zijn verdere leven de naam Dirk de Dokter. is op 73-jarige leeftijd overleden op 24 decem ber 1981Reinoutje Lont-Rotgans is op 82 ja rige leeftijd overleden, op 30 november 1994. Familie Bolhuis. Het paalscherm was voor de bescher ming van de zee. Toen was er nog eb en vloed. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 4 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 25