- 126 - Huis in Broek in Waterland. Staand Marie Hegeman, zittend Reinoutje Rotgans. De woonark was in 1940 klaar en Dirk Lont en Reinoutje Rotgans zijn daarin gaan wonen. Dirk was van beroep heibaas dus waar het werk was, daar namen ze de woonark, achter de heibok, mee naar toe. Zodoende woonden zij altijd vlakbij het werk. Dirk en Reinoutje kregen drie kinderen; Trijntje (Trie- nie), Antje (Annie) en Jan Germen. Trijntje, geboren op 13 maart 1942 te Alkmaar en Annie, ge boren op 1 mei 1944 aan de van Ewijcksluis, zijn beiden ge boren op de ark. Eind 1944 werd de ark gevorderd door de Duitsers. Het gezin is toen gaan wonen op Westerklief in de boerderij van Cornelis Kooijman, die eigendom was van zijn zwager Piet Lont. In deze boerderij is Jan Germen op 15 ok tober 1945 geboren. In april 1946 heeft Dirk Lont de ark terug gevonden achter de forten in Den Helder. Om te kunnen bewijzen dat de ark van Dirk was, had hij zijn naam en geboortedatum in het vlak geslagen. Dirk kon de ark meenemen. De ark is naar 'het ha ventje van Bosker' aan Lutje gehaald. De familie Lont is weer in de ark gaan wonen. Aan Lutje stond de 'Rooie Keet' en een Theehuis van Bosker, tevens stonden er een aantal loodsen. In de haven lagen drie woonarken, bewoond door de families Ber- tus Veken, Cremer en Dirk Lont. De families Zuidema, Ger- ben de Jong en Piet Koole woonden in de 'Rooie Keet'. De fa milie Bolhuis woonde in het Theehuis. De families Cremer, Zuidema en Bolhuis kwamen uit de Wieringermeer. Zij woonden er tijdelijk om dat de Wieringermeer onder water stond. Cremer had een graanhandel, Zuidema een loonbedrijf en Bolhuis werkte bij Zuidema. Het Theehuis, waar nu het surfstrand is, was voor 1944 een bos. In de winter van 1944/45 is, het bos omgehakt voor brandhout. In 1965 heeft Dirk Lont samen met zijn zwager Piet Lont, de 'Rooie Keet' gekocht voor de sloop. Van het sloophout hebben zij, bij Piet Lont aan Westerklief, een schuur ge bouwd. Deze staat er nog steeds. Trouwfoto Dirk Lont en Reinoutje Rotgans. Staand v.l.n.r. Aaltje Hermans-RotgansTrien Lont; Marie Rotgans-Hegeman; Elbert Rotgans; Willem Klaasse Bos; Anne Klaasse Bos-Lont; Piet Lont; Dirk en Reinoutje Lont- Rotgans; Jaap Lont; Ma Lont-Rot gans en Piet Lont. Zittend op de bank v.l.n.r.: Germen Rotgans;Antje Tijsen;Jan Pieter Lont en Trijntje Bais. Zittend op de grond v.l.n.r.: Els Klaasse Bos; Ger men Lont; Johan Klaasse Bos (de vader van Wouter Bos);Antje Tijsen en Jan Pieter Lont (neef en nicht). Foto links: boerderij van Cornelis Kooijman. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 4 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 24