- 125 - Dirk Lont trouwde op 14 juli 1939 met Rein- outje Rotgans, dochter van Germen Rotgans, van beroep visserman (Bierdijker) en AntjeTij- sen. Reinoutje Rotgans is geboren op 25 janu ari 1912 aan de Hofstraat 5. Dit is een dubbele woning, die Gerben samen met zijn broer Kees Rotgans bezat en bewoonde. In 1916 heeft Ger ben Rotgans een huis aan de Hofstraat 12 laten bouwen en is daar met zijn gezin gaan wonen. Toen Antje Tijsen met Gerben Rotgans in 1910 trouwde kon ze van de huwelijksuitkering van Clara van Sparwoude nieuwe gorden kopen. Halverwege de jaren '50 zijn de huisnummers van de andere kant gaan tellen en werd Hof straat 12 omgenummerd naar Hofstraat 104. De 'Witte Molen', gesloopt in 1932. Dirk is de bovenste. Epke Bakker van Anne Hutman kreeg toen huisnummer 100, hij sloeg het nummer die zelfde dag nog van de muur. Nummer 100 werd ook wel het 'huuske' of 'plee'genoemd. Het huisnummer werd toen 98A. Reinoutje Rotgans had een oudere zus ter en een jongere broer. Zus Maartje was getrouwd met Piet Lont, een neef van Dirk. Maartje en Piet Lont, van beroep boer, zijn op Westerklief gaan wonen. Broer Elbert trouwde Maartje Hegeman, zij zijn een schildersbedrijf aan Den Oever begonnen. De moeder van Reinoutje Rotgans was een doch ter van Wiggert Tijsen en Reinoutje Kippenbroek a Stuling. Reinoutje (Reintje) werkte van 1928 tot 1939 op het postkantoor aan Den Hofstraat, achterste drie huizen Zeestraat. Het huis rechts is Hofstraat 5. Waar de auto voor staat gepar keerd is Hofstraat 12. Bij de auto staat Piet Lont, de eigenaar van de auto. Oever. Zij was daar telefoniste. Tijdens de werkzaamheden van de Afsluitdijk was dit een drukke baan. Reinoutje werkte samen met Jan Bruul. Toen Dirk Lont en Reinout je Rotgans in 1939 trouwden lieten ze een nieuwe woonark bouwen. Omdat de woon ark nog niet klaar was in de periode dat Dirk in Broek in Waterland werkte, betrokken zij daar een woning. Dit huis was uit de V.O.C.- tijd, van binnen was het mooi bewerkt. Het plafond bestond uit houtsnijwerk, dat de vier jaargetijden voorstelde. Het huis staat er nog steeds, momenteel woont er een kunstenaar. Voor het oude M. UZ. kantoor, 1930. Geertje Snooy, van Oud Gest; Reintje Rotgans;fans Brinkman (dochter van de Haven meester). Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 4 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 23