E LEVENSLOOP VAN DlRK 'DE DOKTER'*) LONT - 124 - door Jan Germen Lont Dirk Lont is geboren op 24 februari 1908, als jongste zoon van Jan Pieter Lont en Trijntje Bais. Dirk is ge boren aan de Varkensgrasweg, waar nu Jannie Volkers woont. Dit huis heeft Jan Pieter Lont in 1907 laten bouwen, een jaar later verkocht hij het aan zijn zwa ger en schoonzuster Weert Mulder en Neel Bais. Jan Pieter Lont, van beroep visserman, nam in dat jaar de boerderij van zijn vader over. De boerderij 'Op de Hoogte' op Westerklief. Dirk Lont had twee zusters en twee broers: Anna, Trijntje, Pieter en Jacob. Anna Lont was getrouwd met Willem Klaasse Bos, dit ®eze boerderij is gebouwd in 1738 en is sinds 1790 gezin is in Alkmaar gaan wonen. Het was een slimme in het bezit van defamilie Lont- vrouw maar eten koken kon ze niet. Als Jaap bij haar te gast ging nam hij zijn 'stikkenzak' mee. Trijntje (Trien) Lont, was ongehuwd en is tot 1949 op Westerklief blijven wonen. Nadat haar ouders zijn over leden is ze als huishoudster naar Dirk Kraak gegaan. Deze had een eendenbedrijf aanWesterland. Het bijgeloof van de makelaar :Vroeger had men het bijgeloof wanneer de makelaar van het huis waaide er binnen een jaar een sterfgeval was of dat het huis in brand vloog. Pieter Lont is op achtjarige leeftijd als 'thuishaler' gaan wonen bij zijn oom en tante, Trijntje Lont en Elbert Hellingman. Zij hadden geen kinderen en beloofde Pieter dat wanneer hij bij hen kwam wonen, dat hij alles zou erven. Dit was een boer derij, aan de tegenwoordige Tjatting. Alleen op zondag ging Pieter te gast naar Westerklief. Na het overlijden van zijn oom en tante heeft hij daadwerkelijk alles geërfd. Jacob Lont was getrouwd met Johanna de Jong. Zij zijn op de boerderij blijven wonen en namen die in 1947 over. Dirk Lont is tot zijn eenentwintigste jaar bij zijn vader op de boerderij blijven werken. Daarna werd hij timmerman bij aannemer Bosker. Het timmervak had hij geleerd door avondcursussen te volgen. Hij verrichtte daar verschillende werkzaamheden, zoals het slopen van de 'Witte Molen'. Later werd Dirk Lont heibaas en werkte door heel Nederland, onder andere in Vee- nendaal, Hellevoetsluis, Alkmaar, Broek en Waterland en vele andere plaatsen. Hieronder van links naar rechts: Piet van Toon Keijzer, Piet de Haan (Nieuwstraat) en Dirk Lont. Dirk ging nog wel eens een biertje kopen met zijn vrienden, maar zijn vader was het daar niet mee eens. Dirk: Maar ik verdien toch goed". Vader: "Wat geeft me dat, als een koe een hoop melk geeft en trapt de emmer om..." Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 4 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 22