- 119 - Er zijn verschillende juffen geweest voor kortere en langere tijd. Op dit moment zijn er twaalf leer krachten. Velen werken in deeltijd. Kunt u anekdotes vertellen? Het Sinterklaasfeest is eens wat rommelig verlopen. De kinderen waren in de grote leshal verzameld. We hadden afgesproken dat Zwarte Piet op het dak van de oude school zou lopen zodat iedereen hem zou zien. Daarna zou hij door de ruimte onder de vloer naar de berging kruipen en daar plotse ling tevoorschijn komen. De kinderen hadden Piet op het dak gezien en zaten nu vol ongeduld op het vervolg te wachten. Ondertussen was Zwarte Piet onder de vloer verdwaald geraakt omdat wij vergeten waren het licht aan te doen. In het donker tussen de wirwar van muurtjes van de fundering kon hij de uitgang niet vinden. Niemand begreep waarom het zo lang duurde voor Pietermanknecht de pepernoten kwam strooien. Hoe hebt u uw jaren op de H.Henricusschool ervaren? Ik bewaar veel goede herinneringen aan de school. Sinds mijn eigen schooltijd is er veel veranderd. Toen ik in 1967 als onderwijzer begon waren er 90 leerlingen, nu zijn het er 190. De kinderen heb ben nu meer vrijheid, er zijn geen strakke regels meer. De bouw van het nieuwe schoolgebouw in 1978/79 heb ik van nabij meegemaakt. Het onderwijzersteam heeft bij het ontwerp veel inspraak gehad. Het leerlingenaantal groeide zodanig dat er sinds de opening van het gebouw nog drie keer een stuk is aangebouwd. Toen de kleuters bij de school kwamen (invoering van het Basisonderwijs in 1985) werd er de eerste keer bijgebouwd. De opening was spectaculair: de sleutel werd door een helikopter gebracht. Een herinnering aan de oprichting van de school, 75 jaar geleden, is de oude schoolbel die wij nog steeds gebruiken. Als onderwijzer heb ik altijd met veel plezier op de school gewerkt. Als geboren Wieringer ben ik honkvast als dat kan. Op z'n Wierings: "Ik bin d'r ien van Jan Klaver en Nelie Boersen". Mijn vrouw is geenWieringse, maar zij was hier direct goed tevreden. Wij hadden en hebben altijd een leuk krin getje met de collega's en organiseren vaak gezellige activiteiten. Ik had kunnen solliciteren om ergens anders naar toe te gaan. Dat heb ik niet gedaan en daar heb ik nooit spijt van gehad. Bronnen: www.wikipedia.nl F. Allan - Het Eiland Wieringen en zijne bewoners J.C. Daan -Wieringer land en leven in de taal Registrant Memoriale Parochia Sancti Hippolyte Insular Wiringiae C.J. Visser,T. Klaver - 50 jaar H. Henricusschool Met dank aan: Het R.K. Kerk- en Schoolbestuur Mevr. N. Klaver-Boersen Mevr. J. van Burgsteden-van Zanten T.H. Klaver R. de Kort Foto's beschikbaar gesteld door mevr. J. van Burgsteden-van Zanten, J. Conijn en R. de Kort Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 4 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 17