•- H - 117 - Daardoor kreeg ik vrijstelling van dienst. Dat kon als je vier a vijf jaar op een driemanschool bleef. Waarom was het terrein achter de stolp aan de Klieftstraat de geschiktste plaats voor de nieuwe school? De grond was eigendom van de kerk. De school ook. Toen er in 1978 plannen waren voor de nieuwbouw van de school is de grond waarop gebouwd zou worden gekocht door de gemeen te. Het nieuwe gebouw is eigendom van de over koepelende Stichting R.K. Onderwijs. Waarom werd de school naar de Heilige Henricus genoemd? Daar is geen duidelijke reden voor. De naam heeft geen bijzondere betekenis voor de school. Moge lijk heeft het te maken met de naam van pastoor Hendricus C. Koppert, die veel werk heeft gehad aan de oprichting van de school. Hij heeft in 1931 de opgerichte school ingewijd en de eerste steen gelegd voor het eerste schoolgebouw. Waarom werden de zevende en achtste klas in januari 1949VGLO genoemd? De zevende klas is er van het begin af aan geweest. In 1948 kwam er een openbare ULO school in de oude school op 't Hoekje. Sommige kinderen gingen na de zesde klas daar naar toe. De anderen bleven op school in de zevende en achtste klas, die toenVGLO werd genoemd. In 1954 werd de gecombineerde ULO /VGLO school aan de Parklaan gebouwd voor de leerlingen van alle scholen op Wieringen. Hoe zag een schooldag er vroeger uit? Zelfben ik in 1952 naar school gegaan. Er was toen nog elke morgen een vroege kerkdienst. Het was niet verplicht maar wel gebruikelijk om daar naar toe te gaan. Het kerkbezoek werd bijgehouden en op het rapport aangetekend. Na de kerkdienst begon de school. Naast de algemene schoolvakken kwam Pas toor op school. Hij gaf ons Catechismusles en Bijbelse geschiedenis. We gingen eens per maand onder school tijd biechten met de hele klas. Toen ik zelf onderwijzer werd was het kerkbezoek minder geworden. Is er op uw school iets te merken van de oecu mene? Vroeger deden alle kinderen in de eerste klas hun eer ste H.Communie. Dat is elk jaar minder geworden. Dit jaar waren het er nog twee a drie. Biechten doen we niet meer. De kinderen gaan wel allemaal mee naar de kerk en doen mee met de gebeden. De eisen voor de leerkrachten zijn versoepeld. Katholieke kweekschool is niet meer nodig, godsdienstaantekening is voldoen de. Het bisdom wil dat nu weer wat aantrekken en de regels verscherpen. Uw school mag selectief zijn in het toelaten van leerlingen. Heeft uw school wel eens gebruik ge maakt van dat recht? In de praktijk gebeurt dat niet. Wij verwachten wel dat alle kinderen meedoen met de kerkgang en de gebe- Henk en Theo Klaver, 1953. Sinterklaasfeest 1969. Piet heeft een cadeautje voor Nanine Kikkert. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 4 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 15