- 116 - De Wieringer R.K. padvin- dersgroep "De Gidsen" in het Bleekershuuske omstreeks 1946. Achterst rij v.l.n.r.: Atie Kaptein, Joke van Zanten, Riet Boersen, El Kaptein, Hannie Rasch, Riet Engel, Joke Nume- ijer, Bertha Borst 2e rij: A lie Boersen, Riet Kleys, Cobie Kiela, Ada Asjes, Corrie Kiela, Martina Boersen, Wil Borst 3e rij: Gré van Zanten, Trudie Berkhout, Cisca Engel, Mien Uijthof, Nel van Es de Kremersweg in het land waren gevallen en daar kraters hadden geslagen. Er bestonden ook buiten schoolse activiteiten, vergelijkbaar met de huidige scouting. Joke was lid van "De Gidsen", een R.-K. padvindersgroep die in 1943 was opgericht. De jongste kinderen werden de kabouters genoemd, de oudere de gidsen. Het Bleekershuuske was het clubhuis, juf Annie Höp kens, juf Gerie Koster en Riet Boersen waren toen de leidsters, 's Zomers gingen ze kamperen bij een kampeerboerderij in Bergen. Daar waren ook groe- pen uit andere plaat- sen en werden er ge I zamenlijke sport- en I speldagen georgani- I seerd. I De leerplicht hield in I die tijd op na de ze I vende klas. In haar I laatste schooljaar 1948/49 kwam er I een ULO school in I de oude school op 't Hoekje. Hoewel I haar cijfers goed wa- I ren koos Joke ervoor I te gaan werken en I werd de zevende klas I het einde van haar schooltijd. Bladzijde uit het rapport van Joke, schooljaar 1948-1949. Interview met meester T.H. (Theo) Klaver Oud-leerling en van 1967 tot heden onderwijzer Wanneer werd u onderwijzer aan de H.Henricusschool? Direct vanaf de R.K. Kweekschool te Beverwijk. Dat was een internaat, in het weekend ging ik op de fiets naar huis en weer terug. Toen ik in 1967 was geslaagd hoefde ik niet te solliciteren, er waren al eerder afspraken gemaakt. Ik was op vrijdag geslaagd en de maandag erna stond ik voor de klas. April Scpl. I lancltekcuini! Van tic klasse Ondcrwijzei^jyii. 10 Uitmuntend 8 Goctl 7 Ruim voldoerid< 3 Zcci Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 18e jaargang nr, 4 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 14