- 113 - Meester Schemkes neemt per 1 juli 1951 ontslag en wordt opgevolgd door Mej. G. Koster, lid van de eigen parochie, tot dan onderwijzeres te Heerhugowaard. Eveneens wegens de noodzakelijke bezui nigingen bij het ministerie duurt het nog tot 1952 voor de uitbreiding van de school met één lokaal, gang, toiletten enzovoorts kan worden aanbesteed. De laagste inschrijver is opnieuw aannemers bedrijf Gebr. Boersen. Op 6 januari 1953 wordt het nieuw gebouwde derde schoollokaal, waar in 1931 al over gespro ken werd, feestelijk ingewijd. In 1956 dreigt de voortgang van het schoolvervoer weer in gevaar te komen. De financië le tekorten worden aangevuld door een extra deurcollecte in Hippolytushoef, waaraan alle dorpsgenoten onder het mot to "draagt elkanders lasten" aan bijdragen. Behalve de personeelswisse lingen door natuurlijk verloop kent de school daarna een aantal rustige jaren. Vanaf 1970 breekt opnieuw een turbulente periode aan door zowel de vernieuwing van het onderwijs als de vernieuwing van het schoolgebouw. Door de ouderparticipatie en de intrede van de Schoolbegeleidingsdienst wordt het gehele schoolgebeuren positief beïnvloed. Het leerlingenaantal blijft stijgen, waardoor het schoolgebouw te klein wordt en tevens niet meer aan de eisen van de tijd voldoet. Na overleg met gemeente, inspectie en architect en tientallen voorbereidende vergaderingen, wordt op 23 september 1978 door pastoor J. Ruyter op feestelijke wijze de eerste steen gelegd voor een nieuw schoolgebouw. Het nieuwe schoolge bouw is een zogenaamde geïntegreerde school met drie lokalen en een kleuterlokaal, gebouwd door aannemersbedrijf C. de Vries uit Hippo lytushoef. Op 26 juni 1979 wordt de nieuwe school door wethouder Th. Boersen officieel geopend. Het oude schoolgebouw wordt verkocht aan Jud overeniging Asahi-San. Begin jaren '80 heeft een loskoppeling van het Kerk - Schoolbestuur plaatsgevonden. Er wordt een stichting opgericht met de naam Stichting R.-K. Onderwijs opWieringen. De H.Henricusschool op 't Hoekje Herinneringen van mevrouw N. Klaver-Boersen Mevrouw Nelie Klaver-Boersen woonde in haar jeugd op Stroe. Het gezin Boersen was rooms-katholiek, maar dat deed er niet toe. De mensen gingen heel gemoedelijk met elkaar om, ongeacht hun kerkelijke achtergrond. In april 1925 ging Nelie naar de openbare lagere Een schoolreis in 1960. Bij het Mariabeeld 1944-1945. JLktStt Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 4 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 11