- 97 - Al met al was het snel duidelijk dat het succes van de buitenpost Den Oever alleen in het hoofd van broeder Tijsen had bestaan. Hij was altijd aanwezig, met aan zijn zijde zoon Bertus. Sjoerdje Zoet hout herinnert zich hem als een vrijmoedig en openhartige man. Maar ook als een oude man, die veel ouder leek dan hij feitelijk was. Hij werd ook altijd opa Tijsen genoemd. Op haar maakte hij een wat verwarde indruk, zacht en aarzelend sprekend. Alleen als er gezongen moest worden, dan steeg hij boven zichzelf uit. Uit volle borst zong hij, ook solo heel mooi, zijn lievelingslied: We gaan naar het land van de reinen van hart. Hij zong wel voor twee! Dat was ook wel nodig, want behalve hij en zoon Bertus was er alleen Willem van Liere bij die een mooie bariton had en Sjoerdje zelf, die het geheel begeleidde op de accordeon. Dat klonk toch wat dunnetjes in de straten van Den Oever. Na vier maanden was voor Sjoerdje het Oeverse avontuur voorbij. Ze vervolgde haar zendingswerk op het muziekdepartement van het Hoofdkwartier in Amsterdam en trouwde in Den Helder met haar kapitein Verwaal. Ze deed de nodige stof opwaaien door niet de gebruikelijke zwarte fil d'Écosse kou sen te dragen, maar o zo mondaine Amerikaanse ny lons, toen nog zeldzaam in Nederland. Hoe wuft! Kapiteine De Bruijn volgde haar in Den Oever op. Die had een reuze succes met een bazaar, waarvoor de Oeverse bevolking en middenstand ruimhartig hadden geschonken. De opbrengst was groot voor die tijd: 226, -. Winter 1948 vertrok ook kapi teine De Bruijn alweer en deed luitenant Slagter zijn entree. Die kwam eigenlijk alleen vanuit Den Helder voor de zondagschool. De samenkomsten waren wegens gebrek aan belangstelling allang op geheven. Zo stierf de buitenpost Den Oever van het Leger des Heils een langzame dood. Trouwfoto van Sjoerdje Zoethout en kapitein Verwaal Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 3 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 31