fo"i,'ftj' ■hihiUtf* VilH il 11^1 -jlfc i'.VAk INGEZONDEN - 34 - Al een aantal jaren achtereen heeft de Historische Vereniging Wieringen een succesvolle excursie verzorgd. Zo zijn er excursies geweest naar Broek op Langedijk, naar het Kazemattenmuseum Kornwerderzand en de Dekema State bij Jelsum, en vorig jaar naar Haarlem en het Cruquius Gemaal. Ook voor 2006 staat een excursie op het programma, de datum is vastge steld op zaterdag 20 mei 2006. Het zal een dagvullend programma naar Delft worden, inclusief koffie, lunch, gids, paardentram en busvervoer. Het programma zal er als volgt uit zien; om 9 uur vertrekt de bus vanuit Hippolytushoef via Den Oever naar Delft. Om even bij te komen van de busreis zal er begonnen worden met een kopje koffie, waarna de excursie zal worden voortgezet in een Paardentram. Met de Paardentram zal de binnenstad van Delft op authentieke wijze worden ontdekt. Deze rit duurt ongeveer een uur, dan is het tijd voor de lunch. Het middagprogramma bestaat uit een kleine wandeling naar het his torische centrum van Delft. Daar kan een be zoek worden gebracht aan de Nieuw Kerk aan de Markt. In deze kerk bevindt zich de konink lijke grafkelder, waar de Oranjes hun laatste rustplaats vinden. Zowel tijdens de rondrit met de Paardentram als bij het bezoek aan de Nieuwe Kerk zal een gids aanwezig zijn. Delft heeft binnen loopafstand meer internationale cultuurhistorische gebouwen, mochten er daarom deelnemers aan de excursie zijn die liever de Oude Kerk of een ander historisch gebouw willen bezoeken is dit, mits van te voren aangegeven, mogelijk. De bus vertrekt om 16.30 uur weer uit Delft. De kosten voor deelname aan deze excursie zijn 47,50 per persoon. U kunt zich opgeven via het email adres: secretaris@historischwieringen. nl of arina.zwanink@historischwieringen.nltelefonisch bij Arina Zwanink 0227-511594 en Gea Klein 0227-592886. De excursie gaat alleen door bij voldoende deelname, dus het is van belang dat u zich nu zo spoedig mogelijk aanmeldt. Mooie foto's bij het stukje over de familie Halfweeg. Naar aanleiding van één van de foto's (huis aan de voorzijde) dacht ik meteen aan een vermakelijk verhaal waarin Jan en Ger de hoofdrol speelden. Op een mooie zomeravond hoorde Trien van Ok de Haan, de overburen van Jan en Ger, door het openstaande venster op de bovenverdieping verdachte geluiden. Ze meende Ger te horen die kreu nende, ja zelfs lichtelijk opwindende geluiden uitte, waarvan de tussenpozen elkaar frequenter op volgden. "Ze wier dur aklijk van" zei ze. "Nei, nei, niet wat je denk", verontschuldigde ze zich direct toen ze door had wat ze precies zei. Trien hoorde Jan "ok nog kreune en zuchte". Ik docht nag, "Jan is nou tag niet aan het oelieventen, zo lèèt in de éven". "Die stumper ken deerdeur zeker niet in slèèp köme". De volgende morgen vroeg Trien aan Ger "Of verlöpe nagt bar spannend weest was". "Matje, matje, skoi uut, wat had ik een barre kiespien!" was het antwoord. Met vriendelijke groet, Marten J. Kat, Nieuwegein Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 2 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 4