URGERLIJKE STAND GEMEENTE WlERINGEN 1906: HUWELIJKEN - 57 - Op een andere grafzerk, gewijd aan de nagedachtenis van Cornelis Keyser Janzn (1885-1913), slechts enige meters verder, staat te lezen: Vol hoop en moed, vol levenslust, verliet Gij vrouw en kind. Doch ver van huis en van de kust, verraste U de wind. De zee eischte ook Uw leven op, in 't late herfstgetij. Rust zacht, Gij aller goede vriend, wenscht Wierings burgerij. Hoe zijn vrouw en kind zich door het leven hebben geslagen vermeldt de geschiedenis niet. Samengesteld door Helene Gorter-Prins en Bob Gorter 107-01 Meijert Bosker, jongman, 25 jaar, koop man, geboren te Wieringen en wonende te Wieringen, zoon van Jannes Bosker en Geertje Koorn en Maartje Kooij, jongedochter, 26 jaar, geboren en wonende te Wieringen, doch ter van Jan Kooij en Grietje Rotgans 2. 18-02 Albert de Wit, jongman, 25 jaar, land man, geboren en wonende te Wieringen, zoon van Albert de Wit en Aagje Kramer en Guurtje Takes, jongedochter, 21 jaar, geboren en wonende te Wieringen, doch ter van Jacob Takes en Antje Zomerdijk 3. 15-04 Jan Gorter, jongman, 32 jaar, visser, geboren en wonende te Wieringen, zoon van Jan Gorter en Hilgonda Bont en Dina ten Bokkel, weduwe van Simon de Wit, 32 jaar, geboren en wonende te Wieringen, dochter van Dirk ten Bokkel en Neeltje Doves 4. 27-04 Jan Klein, jongman, 23 jaar, timmer man, geboren en wonende te Wieringen, zoon van Cornelis Klein en NeeltjeTakes en Maartje Minnes, jongedochter, 24 jaar, geboren en wonende te Wieringen, doch ter van Huigen Minnes en Trijntje Wage- maker 5. 27-04 Nan Metselaar, jongman, 21 jaar, vis ser, geboren en wonende te Wieringen, zoon van Jan Metselaar en Antje de Vries en Aaltje Everts, jongedochter, 22 jaar, ge boren en wonende te Wieringen, dochter van Simon Everts en Reintje Gorter 6. 29-04 Dirk Lont, jongman, 22 jaar, metselaar, geboren en wonende te Wieringen, zoon van Jan Lont en Cornelia Wagemaker en Neeltje Jacoba Rotgans, jongedochter, 23 jaar, geboren en wonende te Wie ringen, dochter van Pieter Rotgans en Maartje Borst 7. 29-04 MeijertTijsen, jongman, 25 jaar, brood bakker, geboren en wonende te Wierin gen, zoon van PieterTijsen en Antje Asjes en Elisabeth Koorn, jongedochter, 24 jaar, geboren en wonende te Wieringen, doch ter van Simon Koorn en Neeltje Kool 8. 20-05 Jan Bakker, jongman, 23 jaar, visser, geboren en wonende te Wieringen, zoon van Jan Bakker en Antje Dekker en Aaltje Kaleveld, jongedochter, 21 jaar, geboren en wonende te Wieringen, doch ter van Barend Kaleveld en Geertje Tij- sen 9. 27-05 Pieter Keijzer, jongman, 22 jaar, visser, geboren in Haarlemmerliede en Spaarn- woude en wonende te Wieringen, zoon van Willem Keijzer en Neeltje Verfaille en Pietertje Mulder, jongedochter, 23 jaar, geboren en wonende te Wieringen, dochter van Nan Mulder en Antje Wa genmaker 10. 08-06 Willem Vermeulen, jongman, 30 jaar, visser, geboren en wonende te Wieringen, zoon van Jan Vermeulen en Maartje Ver meulen en Catharina Doves, jongedochter, 24 jaar, geboren en wonende te Wieringen, Dit is verhaal nummer 36 uit het boek Vissers aan het Marsdiep van J.T. Bremer. De auteur heeft toestemming gegeven voor publicatie in Op de Hoogte. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 2 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 27