D E WINKEL VAN ÜAN HARDER - 47 - De Hoofdstraat in Hippolytushoef, 1913 -1914. VI. u. r.Willem Poppen, Jan Harder, Nel de Haan, Betje Wagemaker, Cees Slikker en onbekend (Door) Rijkeboer-Harder en haar zoontje Cor- nelis Jan (Kees). Dirkje werd op 29-jarige leeftijd weduwe. Na familie Harder was Roelof Post de eigenaar en vervolgens werd het bij Hotel de Haan getrokken, het diende toen als gezellig zitje. Nu, in 2006, is de winkel van Henk ten Hoor erin gevestigd. Met dank aan mevrouw H.M. Kuit-Rezel, de kleindochter van Jan Harder, die deze gege vens beschikbaar heeft gesteld. Door Rijkeboer-Harder, Jans en Jaap de Beurs, H. Harder- Van Veen en Jansje C. Harder Op de ansichtkaart van de Hoofd straat staat het witte pand naast het café waar later Rinus Engel zijn be drijf had. Jan Harder, die gehuwd was met Hendrika Louise van Veen, had in dat witte pand zijn bedrijf. Hij was sigarenfabrikant en barbier. Voor in het pand werd geknipt en achterin werden de sigaren gemaakt. Herma- nus Dijkshoorn, de echtgenoot van Trijntje Timmerman, werkte hier als sigarenmaker. Hij knipte voor vijf cent de volwasse nen en de kinderen, maar de kinde ren kregen twee cent terug om er wat snoep voor te kopen. Jan Harder is in 1919 over leden, hij was toen 53 jaar oud. Hendrika Louise van Veen is in maart 1930 over leden op 62-jarige leeftijd. Toen Jan Harder nog niet was begraven, kwam kap per Gielis al vragen of hij de scheerstoel kon kopen. Na het overlijden van Jan Harder heeft zijn weduwe nog jaren in dit pand ge woond, later samen met dochter Dirkje Theodora door Dieneke Halfweeg De Hoofdstraat in Hippolytushoef. Jan Harder woonde in het huis met de tuitte gevel rechts Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 18= jaargang nr. 2 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 17