INANCIEEL JAAROVERZICHT 2005 HISTORISCHE VERENIGING WlERINGEN door Henk de Graaf, penningmeester Nabeschouwing 2005 In dit jaar was de vereniging genoodzaakt te verhuizen naar een locatie in het nieuwe Parkzicht. Gezien de grootte van de beschikbare ruimten was een efficiënte indeling noodzakelijk. Met me dewerking van de architect en Beter Wonen werden nieuwe kasten geplaatst waardoor het archief overzichtelijk een nieuwe plek kon krijgen. Tot opluchting van het gehele bestuur rolden de acceptgiro's voor het innen van de contributie als vanouds uit de printer. Ook betaalden bijna alle leden onmiddellijk, met uitzondering van enkelen die opnieuw moesten worden benaderd. Een viertal boeiende edities van Op de Hoogte werd uitgegeven met onder andere de geschiedenis van Zandburen en een verhandeling over de Openbare Lagere School te Hippolytushoef. De genealogie van het geslacht Takes aangevuld met een prachtige fotoreportage werd geëxposeerd en gepubliceerd. In verband hiermee werd de eigenhandig geschreven levensgeschiedenis van Johan nes Takes, de wierhandelaar, in boekvorm uitgegeven. Een excursie naar het historisch gemaal Cruquius werd georganiseerd, alsmede een tweetal lezingen. De najaarslezing over de Zeesleepvaart was met ruim 150 belangstellenden een groot succes.Tijdens de visserijdagen was er een expositie ingericht over de palingvisserij. Ook ons archief en bibliotheek werd vele malen in de middag en avond voor u opengesteld. De eerste verkoop tijdens de Pietenmarkt van het boek Bakkers vanWieringen geschreven door Peter de Greef kwam vanwege de slechte weersverwachting te vervallen. De verkoop van dit boek maakte hierdoor een slechte start. De verkoop van de overige publicaties verliep volgens verwachting Het bestuur en de diverse commissies hebben een beheerst en zorgvuldig uitgavenbeleid gehanteerd. Ondanks diverse flink gestegen kosten heeft dit alles geleid tot een financieel jaar waarbij onze reser ves onaangetast zijn gebleven. BALANS 31-12-2005 omschrijving omschrijving inventaris en inrichting 5.110,00 kapitaal 29.454,41 kas 1.403,24 vooruit ontvangen contributies 30,00 RABO-bank betaalrekening 661,65 crediteuren 498,14 RABO-bank bedrijfstelerekening 17.392,76 winst per 31.12.2005 1.537,15 voorraad handelswaar 153,50 voorraad boeken 6.061,84 voorraad publicaties genealogie 736,71 31.519,70 31.519,70 Het positieve eindresultaat van het afgelopen jaar is echter geflatteerd door de gift van 4680,00 van Beter Wonen voor nieuwe archiefkasten en stoelen. Dit in beschouwing genomen is er een stevig verlies gemaakt. Tijdens de verhuizing werd door de sanering en herwaardering van de inventaris en inrichting alsmede van de incourante voorraad boeken een aanzienlijk bedrag van de bezittingen afgeschreven. Resultaten 2005 Een verdere beschouwing van de inkomsten en uitgaven aan de hand van de resultatenrekening 2005 laat zien dat de kosten van een aantal jaarlijks terugkerende posten flink zijn toegenomen. Gebleken is dat de totale kosten voor Op de Hoogte per editie met 0,40 zijn gestegen, alsmede de kosten van de lezingen. Vele sprekers vragen een stevige vergoeding voor hun spreekbeurt, maar daarnaast ook Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 1 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 7