[Jaarverslag 2005 Historische Vereniging Wieringen -4- door Gea Klein-Hamming Het bestuur bestond het afgelopen verenigingsjaar uit: G.J.C.M. Numeijer H.O. de Graaf voorzitter penningmeester secretaris vice-voorzitter. bestuurslid, ledenadministratie, bestuurslid, verzorging rondzending "Op de Hoogte" 2e secretaris 2e penningmeester G.C. Klein-Hamming G.J. Visser A.C. de Wit E.M. Jacobs-Hijlkema A.A. Zwanink M.H. Smit Het bestuur heeft het afgelopen jaar elf maal vergaderd, waarvan driemaal met een commissie: de redactie-, de genealogie- en de boerderijencommissie. Het ledental is stabiel, momenteel telt de ver eniging 950 leden. De volgende activiteiten hebben plaatsgevonden: lezing 9 februari met als onderwerp Stoomgema len'. De heer Jongert, verbonden aan het stoomgemaal te Medemblik, heeft de lezing verzorgd. Het aantal leden dat de lezing heeft bezocht was 57. Jaarvergadering 17 maart, zie het verslag. In de periode eind april- begin mei is het archief verhuisd naar de nieuwe locatie Parkzicht. De excursie, 22 mei, naar het Cruquius gemaal, een rondvaart door Haarlem en een heerlijke lunch, was een succes. Vijfenvijftig personen, een volle bus, hebben een heerlijke en leerzame dag gehad. Een aantal personen stond nog op de wachtlijst en kon jammer genoeg niet mee. Tijdens de 'Week van het Platteland25 en 26 juni, was de vereniging vertegenwoordigd in de manege van de LR en PC de Wironruiters. Daar was een presentatie te zien over de zuidkant van Wieringen, thema '75- jaar buren met de Wieringermeer' en de geschiedenis van de paardenvereni- ging. Tijdens de Floradagen in Den Oever, 27 en 28 augustus, is er een expositie gehouden met het thema '75-jaar buren met de Wieringermeer' en 'Fuikenvisserij', in het C.I.V. gebouw aan de ha ven. Ook dit jaar was er een expositie van etsen gemaakt door Verpoorte en er lagen op de tafels de multomappen van Arj aan Willeboordse, met alle gegevens van de Wieringervloot en daarbij diverse mappen uit eigen archief. Weekenden Nicolaas KerkWesterland, zie verslag Commissie Genealogie. Vrijwilligersavond, 5 november, even bijpraten en kennismaken met elkaar en de werkzaamheden van de commissies. Een goede en gezellige bijeenkomst. Najaarslezing, 14 november, met thema 'Sleepvaart in Nederland' was een daverend succes. Het was de eerste lezing in de nieuwe locatie, de grote zaal in het Noorderlicht. Ruim 150 belangstellen den hebben de lezing bezocht, helaas kon niet iedereen zitten, maar de lezing, gegeven door de heer Van Rooij, was de moeite waard om te blijven staan. De Pietenmarkt, 25 november, waar het boek 'De Bakkers van Wieringen' van auteur Peter W. de Greef, zou worden gepresenteerd ging door de slechte weersomstandigheden niet door. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 18c jaargang nr. 1 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 6