e Boerderijencommissie in 2005 AARVERSLAG GraVENCOMMISSIE - 3 - door Nel Fijnheer-Rotgans Het was een spannend jaar voor de groep mensen die zo enthousiast op zoek is naar gegevens en foto's van verdwenen boerderijen. Er zijn nu zoveel gegevens verzameld dat het verantwoord is die in boekvorm uit te geven. Dit jaar is het zoeken dat eind 2003 is begonnen afgerond. Er zijn niet van alle verdwenen boerderijen gegevens of foto's bekend. Een groot probleem is het feit dat het archief van het kadaster in Allonaar, dat veelvuldig geraadpleegd is, werd gesloten en voorlopig niet toegan kelijk is. Alle gegevens worden gedigitaliseerd. Het duurt zeker meer dan een jaar voor het weer te raadplegen is. Elly Boeschoten enTannie Lont zijn leden van de groep die veelvuldig het kadaster hebben geraad pleegd. Er is intussen al een uitgever gevonden om de druk te realiseren. De keus is gevallen op uitgeverij Pirola in Schoorl. Het boek zal gepresenteerd worden op zaterdag 1 juli 2006 in de Nico- laaskerk te Westerland. De boerderijencommissie bestaat uit Elly Boeschoten, Nel Fijnheer, Annie Goedegebuure, Dineke Halfweeg, Jan Klein, Tannie Lont, Wim Vermeulen, Grietje Wilms. Jaap Fijnheer is de coördinator. De commissie hoopt dat dit boek over de verdwenen boerderijen net zo'n succes wordt als "Boerde rijen opWieringen". door Gea Klein-Hamming De Commissie Graven bestaat uit de volgende personen: Tan Lont-Lont, Arina Zwanink en Gea Klein-Hamming. Na een aantal jaren intensief overleg met de Gemeente Wieringen zijn de grafstenen van graven waarvan de commissie het besluit had genomen dat deze niet verloren mochten gaan, overgebracht van de Algemene Begraafplaats te Hippolytushoef naar het kerkhof bij de Protestantse kerk. De stenen zijn geplaatst aan de zuidzijde van de Hippolytuskerk, dit in samenwerking met de begrafe nisonderneming "Meereboer Uitvaartzorg". Vanaf de Algemene Begraafplaats te Stroe zijn geen grafstenen overgebracht, zolang er nog voldoen de ruimte is zal dit ook niet gebeuren. De afspraak met de Gemeente is nu dat wanneer er een graf zal moeten worden 'geruimd' dit doorgegeven wordt aan de Historische Vereniging Wieringen, die daarop kan beslissen of de steen van het graf in aanmerking komt tot overplaatsing naar het Kerk plein. Het zal jaarlijks gaan om een heel beperkt aantal. Op donderdag 23 maart 2006 houdt de Historische Vereniging Wieringen haar jaarvergade ring in de grote zaal van Het Noorderlicht, Parklaan 41 - Hippolytushoef Aanvang: 20.00 uur. Na de pauze zal de heer Piet Kraan oude films vertonen onder voorbehoud) over de splitsing van de Alvitlo-school en De Marske. Ook zijn er beelden van de brand in de Alvitloschool en van het af scheid van Bertie Kooij als onder wijzeres. Agenda: 1Opening 2. Mededelingen en notulen 17 maart 2005. (zie elders in dit blad) 3. Jaarverslag secretaris. zie elders in dit blad) 4. Financieel verslag penningmeester (zie elders in dit blad) 5. Verslag kascontrolecommissie, bestaande uit de heren Peeters, de Vries en Bakker. 6. Benoeming nieuw in verband met reglementair aftreden van de heer Peeters. 7. Vaststelling contributie 2006. Het bestuur stelt voor om de contributie te verhogen tot 17,50 8. Bestuursverkiezing: niemand aftredend. 9. Rondvraag. Pauze Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 1 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 5