Qan de Redactie-commissie erslag Commissie Genealogie -2 - door Gea Klein-Hamming, voorzitter redactiecommissie De redactie heeft een bewogen jaar achter de rug, Nettie Rienstra-Mulder en Jannie Zwarts-Schutte namen afscheid, na zich vele jaren voor de redactie te hebben ingezet. Gelukkig zijn ze niet verlo ren voor de vereniging, beiden hebben toegezegd 'hand- en spandiensten' aan de redactie te willen verlenen. Daar zijn we heel blij mee, ook Jac Feenstra, die al eerder afscheid nam, blijft de redactie ondersteunen. Freelancers; altijd welkom. Het secretariaat en de samenstelling van Op de Hoogte heeft Bob Gorter van Jannie Zwarts overge nomen, Bob heeft dit uitstekend opgepakt. Het voorzitterschap heb ik mogen overnemen, toch een eer om voorzitter te mogen zijn van deze redactie. Samen met Tiny Hoogschagen-Metselaar en Nel Vriezema-Omis proberen wij de kwaliteit op eenzelfde niveau te houden als U gewend bent. In 2005 heeft de redactie genoeg kopij binnen gekregen om vier mooie nummers te kunnen samen stellen, ook voor 2006 ziet het er goed uit. Toch kunnen we meer verhalen 'over vroeger' gebruiken. U hoeft ze niet zelf te schrijven, dat mag natuurlijk wel, maar u kunt ook even naar ons bellen en dan komen wij langs om het verhaal op te nemen. Schroom niet, vertel het ons. Maak de andere leden van de vereniging deelgenoot van uw verhaal 'over vroeger'. door Tan Lont-Lont, secretaris van de commissie De vaste kern van de commissie genealogie bestaat uit de volgende personen: Jan Conijn, Gerard Kortekaas, Jaap Lont, Tan Lont-Lont, Gert-Jan Visser, Andries de Wit en Piet de Wit. Soms wordt de commissie voor één jaar uitgebreid met een familielid uit de betreffende stamboom. Dat was in 2005 niet het geval. De commissie kwam negen maal voor een vergadering bijeen. De commissie genealogie verzorgt elk jaar de presentatie van de stamboom van eenWieringer familie. Deze presentatie vindt traditiegetrouw plaats tijdens de eerste twee weekeinden van oktober in de kerk van Westerland en bestaat uit de volgende onderdelen: De wandvoorstelling, dat wil zeggen de vroeger getekende, maar nu gedrukte stamboom over de gehele linkerwand van de kerk. Een doorlopende diapresentatie van foto's. Een aantal fotoalbums met betrekking tot de familie, ter inzage Foto's en informatie betreffende werkzaamheden en andere zaken van de familie. Hiermee wordt de rechterwand van de kerk gevuld. Daarbij wordt de stamboom in boekvorm en op Cd-rom uitgegeven. De bestuursleden van de His torische Vereniging Wieringen verzorgen tijdens deze weekeinden de koffie en thee. In 2005 werd de familie Takes gepresenteerd. De middagen zijn weer goed bezocht, ook door de "Amsterdamse" tak van deze familie. Het bestuur van de Historische Vereniging Wieringen besloot om de geschreven herinneringen van Johannes Takes in boekvorm uit te geven. Dit boek is in samen werking met de commissie genealogie tijdens deze weekeinden gepresenteerd. Voor 2006 is de familie Koorn uitgekozen. Hoewel deze stamboom ook in 1993 is gepresenteerd door Tan Lont-Lont, heeft de commissie er toch voor gekozen nogmaals een presentatie te geven. De belangrijkste reden is wel dat de stamboom nu in boekvorm uitgegeven kan worden, een wens van vele Koorns. Voorts zijn er in dertien jaar weer veel gegevens bijgekomen en we willen de stamboom vergeleken met die uit 1993 nog completer maken. We hopen tijdens de stamboomweekeinden van 2006 niet alleen veel Koorns te mogen begroeten, maar ook niet-leden van de familie Koorn. De Historische Vereniging Wieringen heeft tijdens die middagen allerlei informatie liggen, er is dus voor velen van u iets bij. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 1 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 4