- 15 - Johanna en Nel elkaar weer op een reünie van de school, die nu Alvitloschool heet. Mevrouw Hoek Lont heeft deze reünie samen met Jannie Manneveld en Jan Wierenga georganiseerd. Naar aanlei ding daarvan kreeg zij van de zusters Madeleine en Johanna Lely een brief. Madeleine schrijft: Noordwijk, 1 mei 1987 Beste mevrouw Hoek Hierbij stuur ik u het één en ander voor de tentoonstelling in de school op 13 juni: Een boekomslag Twee foto 's Een rapport Naast deze tastbare herinneringen heb ik nog HEEL VEEL goede herinneringen aan die jaren op de school in Hippolytushoef! Ik verheug me dan ook bijzonder op de reünie en hoop er vele kinderen uit mijn klas" te ontmoeten. Ik wens u veel sterkte en succes met de voorbereidingen. Vriendelijk gegroet door Madeleine van Dijk-Lely Johanna schrijft: Rotterdam, 23 juni 1987 Hallo Nel, Hartelijk dank voor het toesturen van de Wieringer Courant. Tot mijn verrassing las ik dat de burgemeester ons genoemd heeft wij hebben die toespraak niet verstaan, achteraf wel onbeleefd dat we hem niet even heb ben opgezocht. Ik vind dat jullie het geweldig ge organiseerd hebben, geen kleinig heid met zo'n menigte. Het enige wat ik nog leuker had gevonden is als we per klas hadden gegeten - wat je zelf ook al schreef. Jam mer dat ik jou niet verder gespro ken heb, ook Trieneke niet (wel begroet) maar heel gelukkig had Cathrien voor ons plaatsen open gehouden - dus met Cathrien heb ik de vriendschap weer kunnen opvatten. Je praat niet bij natuurlijk, maar je springt gewoon over die vijftig jaar heen. De meisjes Kolff zaten ook bij ons maar daar had ik vroeger nauwelijks contact mee, ze waren net iets ouder. Ze deden me wel denken aan mevrouw Kolff, die ik indruk wekkend vond als kind. We hadden ook al een leuke ochtend gehad met mijn zoon Vincent, die vaak op het eiland komt voor zijn werk en dat aan ons heeft laten zien. Hij vindt Wieringen zo mooi! Ik ook, het is niet alleen de herinnering aan een paar heerlijke jeugdjaren, maar Wieringen is echt heel bijzonder, vind ik. Het was voor mij, op mijn achtste, heel moeilijk en naar om er weg te gaan, ik heb veel naar Wieringen terug verlangd. Ik stuur je ook een interessant verhaal uit het Wadden-bulletin, ik hoop dat je het nog niet kent. Nel, tot ziens en nogmaals dank voor al je goede zorgen, Jootje Met dank voor hun informatie en foto's aan: Mevrouw T. Kuut-Wiegman, mevrouw N. Hoek-Lont, J. Conijn Bronnen: Biografisch Woordenboek van Nederland (Den Haag, 1979; Regionaal Archief Alkmaar. Gedeelte van een brief uit 1987 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 1 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 17