- 14 - aardig om de drie schapen te bekijken. Ko men er dit jaar weer lammetjes bij? Het is mogelijk dat 1936 voor ons een be langrijk jaar wordt, zvant misschien zal onze oudste dochter dit jaar gaan trouwen, hoewel dat nog niet geheel zeker is. En Kees moet candidaatsexamen doen en Mies eind examen van het gymnasium. Bovendien kan het ook wel zijn dat zve dit jaar nog zullen verhuizen. Niemand zveet nog precies wanneer de nieuwe inpolderingswerken zul len aanvangen en op welke wijze, maar we zullen er maar het beste van hopen! Ik zal op den duur nog weieens komen kij ken naar de dingen die nog op de zolder van de Villa staan of meneer misschien, als hij eens op Wieringen is. Hoe gaat het met Sijtje en Bertus? Allen goed gezond? Ik hoorde met genoegen dat de kinderen zoo goed ge groeid zijn er dat Gerard zoo'n lief jongetje is geworden! Die beide jongens geven toch zeker zoel een heele levendigheid op de boerderij. Ik kan mij begrijpen, dat het saai is dat het huis aan de overkant altijd maar leeg staat. Dat is ook wel erg jammer. Wat hebben wij daar toch heerlijk gewoond. Ik denk er nog zoo dikwijls aan, en dan haal ik met de juffrouw alle herinneringen van Wieringen weer op! Nu, van harte het beste allemaal, hoor Voor alle zes veel groeten Mevr. Lely Behalve de familie Wiegman heeft ook mevrouw Nel Hoek-Lont herinneringen aan de familie Lely. Zij is schoolvriendin geweest met Johanna (Jootje) Lely, geboren 28 augustus 1925 te 's Gravenhage. Cornelia (Nel) Lont, doch ter van Albert Lont Szn. en Trijntje Ploeger, werd even eens op 28 augustus 1925 geboren (te Hippolytus- hoef). Johanna en haar zusje Madeleine werden naar de Openbare Lagere School in Hippolytushoef gebracht, naar het moderne nieuwe schoolgebouw. De school werd in gebruik genomen in 1930, Madeleine werd er leerlinge na de zomervakan tie in 1930. Johanna en Nel gingen voor het eerst naar school in april 1931. In de cember 1933 verhuisde Jo hanna met haar familie naar Den Haag. Ruim vijftig jaar later, op 13 juni 1987, ontmoetten Jf J if /Ju yu-Jp -£y- Fragment van de brief uit 1936 van mevrouw Lely aan de familie Wiegman De reünie van 1987. Van links naar rechts, staand: onbekend, Hennie Drent, Ebel Bos, Teun Barelds,Alle de Vries, Jan van Zijl, Renske v.d. Veen, Luppo Lupens, Nel Kooij, Catrien Kaan en Trieneke de Haan. Zittend: Herman Hegeman, Gonnie Landman, Pietje de Zwart, Joost de Krijger, Jootje Lely en Nel Lont Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 4 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 16