- 13 - Villa Waterkeer werd eind ja ren '20 gebouwd tegenover de boerderij van de familie Wieg man. Deze boerderij werd in die jaren door twee gezinnen bewoond. Cornelis Wiegman woonde met zijn vrouw Wil- helmina Scheltus in het ach terhuis. Hun zoon Lambertus, zijn vrouw Sijtje ten Bokkel en hun oudste kinderen Corne lis en Gerard Jan bewoonden het voorhuis. Later kregen de jongens nog twee zusjes, Wil- helmina enTrijnie. Zij hebben Lambertus Wiegman (1849-1922) op de Westerlanderweg voor zijn boerderij. hun ouders veel horen vertel- Op het land tegenover de boerderij rechts op de foto is later villa Waterkeer ge len over Villa Waterkeer en de bouwd. familie Lely. Heel bijzonder waren in die tijd hun twee luxe auto's met de chauffeurs Jac. Gorter en Jacob Veen- stra. De kinderen werden door de chauffeurs naar school gebracht en weer opgehaald, ook zoon Cornelis, die in Alkmaar studeerde. Hij nam vaak vrienden mee, die dan bij buurman Wiegman in het hooi sliepen. Dat vonden zij een geweldige belevenis, al moesten zij wel eerst lucifers en sigaret ten bij buurvrouw Wiegman inleveren. Dochter Mies hield van paardrijden en mocht daarvoor een paard van buurman Wiegman gebruiken. In de villa waren twee Duitse dienstmeisjes in huis en een gezelschapsjuffrouw (gouvernante) Er werden vaak diners gegeven voor hooggeplaatste genodigden, dan werd er extra personeel ge vraagd voor de bediening. Toen het werk aan de Afsluitdijk en de Wieringermeer was uitgevoerd, vertrok het gezin Lely op 15 december 1933 naar Den Haag, vanwaar zij ook gekomen waren. r d h Villa Waterkeer, gezien vanaf het Amstelmeer Den Haag, 8 Januari 1936 Beste Vrienden! Nu kom ik de brief van Wiegman eens beantwoorden, want het is altijd prettig van tijd tot tijd eens iets van elkaar te hooren, nietwaar? Jootje heeft het heerlijk gevonden u allen weer eens te zien, en ook vond zij het V Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 18e jaargang nr. 1 - 2006

Op de Hòògte - Wieringen | 2006 | | pagina 15