- 100 - De heer Bakker zette zich geheel belangeloos in voor zijn orkest, dat vooral na de oorlog begon op te klimmen. Hij leidde zelf zijn leerlingen op, die als kinderen van zo'n jaar of tien hun weg naar zijn huis vonden om les te krijgen. Dit deed hij naast zijn dagelijkse arbeid als huisschilder, al lesgevende in zijn witte overall en rond lunchtijd at hij zijn broodje. Voor een half uur les betaalde de jeugd toen 75 cent. Met veel geduld begeleidde hij hen en bracht ze de liefde voor de mandolinemuziek bij. Onder zijn leiding groeide het orkest naar grote hoogte. In de jaren vijftig en zestig en begin zeventig bezocht het orkest regelmatig concoursen en werd op geklommen tot de hoogste "Superieure" afdeling. Dat ging niet vanzelf, maar Bakker stimuleerde de leden en de resultaten waren er naar. Het ging niet altijd gemakkelijk. Bakker hamerde er steeds op dat er gestudeerd moest worden. Eens was hij zo boos op "Die jonge matjes", dat hij zijn diri geerstokje in tweeën sloeg op de lessenaar. In 1981 werd Karin Smits de derde dirigent van "Oost- Wieringen". Het was na tuurlijk wennen van beide kanten. Een leeftijdsverschil van vijftig jaar! Met jeugdig enthousiasme stortte ze zich op haar taak, en onder haar leiding beleefde men diverse hoogtepunten. Het Wereld muziek Concours in Kerk- rade in 1989. Televisieoptre dens met Frits Bom en Jack Spijkerman. Een Tv-opname in de Michaëlskerk te Oos- terland, voor het program ma "Ontdek je Plekje" met Marnix Kappers, juist op het moment dat er een "strafrepe- titie" plaats vond, omdat het nog niet zo goed ging. Toch goed! Een ander hoogtepunt was het Benefietconcert in Oosterland voor de Gouden Letters. Het orkest is van alle markten thuis, doet overal aan mee. De opening van de "Karavaan" in Tuitjenhorn, gezeten op een open vracht wagen. Tijdens het Theaterfestival "De KunstmestXpress" maakten de dames van "Oost-Wierin- gen" niet alleen muziek, zij liepen verkleed door het dorp Den Oever, het zag er erg leuk uit. 2005 - "Oost-Wieringen" - 75 jaar, een vereniging die muziek maakt met veel inzet en plezier, overal aan mee doet en "Springlevend" is. In de Bioscoop te Hippolytushoef 1987 VI. n. r. boven: Wytske v. Vliet-Dijkstra, Bets Boersen- Woudenberg, Riet v. d. Hulst Bakker, Trees Comelissen-Bakker,Adrie de Haan-Rotgans, Annie Wigbout-Bak ker. Midden: Gerie Lammering-Bruul, Nel Halfweeg, Frieda Zuidema-Tijsen, Grie Rotgans-Omis, Anne-Marie Tijsen, Tea Liefhebber-Buma, Diana Metse laar, Tini Tijsen, Tony v.d. Pruik-Reinderman, bas: Jan Bakker. Voor: Pietje Lou- werse-Rotgans, Hilda de Waal-Comelissen, Jeanette Hoogesteger, Marcolien Klos, dirigente Karin Smits, Dieuw Zwanink-Gielis, Madeen Boontjes-Smid, Nancy Rotgans, Grietje ten Bokkel-Kooy. Helemaal voor: Marieke Lont, Margreet Lou- werse. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 4 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 6