ANDOLINEVERENIGING "OoST-WlERINGEN" - 99 - opgericht op 23 september 1930 door Pietje Louiverse-Rotgans In de twintiger jaren kende Wieringen een Nutsvereniging, waarin ook mandolinespelers waren ver tegenwoordigd. In september 1930 besloot men een eigen Mandolineclub op te richten: Citaat uit het notulenboek: "Bij 'n musicus naar hart en ziel, Simon Bruul, gij kent hem wel, 'n Vriend der Oeverse burgerij, bij de P.T.T. zeer hoog in tel, kwam menige Oeverse jonge schone, om les, op viool en mandolien. En dan mocht hij 't genoegen smaken, goede vorderingen te zien. Zo ging dat reeds al vele maanden, hun aantal groeide meer en meer en Bruul was in zijn vrije tijd, steeds ijverig met hun in de weer. Nu kent elk Bruul zijn ideeën, hij wilde helpen dag en nacht, 'n elk die voelde voor muziek. En hij deed het met 'n grap en lach. Dat moest niet voor hem alleen. Hij wilde ook dat 't publiek genoot. Daarom riep hij zijn muzikanten bij elkaar en zei zonder slag of stoot: Wij zullen 'n club hier op gaan richten en wel met viool en mandolien. Wij moeten ons muzikaal talent, des Oevers bevolking aan gaan bie'n. Dat werd niet in de wind geslagen, Allen waren eens van zin, allen waren opgetogen, Bruul zijn voorstel dat sloeg in. "OOST-WIERINGEN" zullen wij haar noemen en wij zullen Oost-Wie- ringen eer aan doen!" In 1936 werd aan Jac. Bakker gevraagd om de leiding op zich te nemen van een orkestje met een tiental leden, dat nog maar zes jaar bestond. Hij wilde enige bedenktijd, hij nam het toch aan en kwam eerst op proef. Achteraf heeft die proeftijd vijentwintig jaar geduurd en de heer Bakker kreeg toen snel zijn vaste aanstelling. Citaat uit het notulenboek: "Op advies van Bruul werd Jacobus Bakker, 'n man bekend als zeer correct, De Directeurstaf toegewezen en werd "Oost-Wieringen" voortgezet. Zwaar was de taak voor Bak ker dien hij op zijn schouders nam. Hij wist dat hij met die benoeming, voor zeer hete vuren kwam! Als de leden bereid zijn met kracht aan 't werk te gaan zal hij deez functie accepteren. Hij wil niet voor "Spot" gaan staan... Weer koos het scheepje "volle zee", weer kliefde het golfgeklots en de stuurman wist te manoeuvreren tot heel de burgerij is Mandolinevereniging trots op wat zij deze dag uiirniM^rM» presteerden, nu zij voor OOST~WIERIN GEN 't eerst ter wedstrijd te Den Oever ging. In Rotterdam tok- keld' men de snaren. Het klinkt heerlijk, het stemd' goed. En toen de bel der Jury rinkelde, de uitslag werd bekend gemaakt, toen werd er luid "hoera" geroepen, werd menige huldetoon geslaakt! En die hulde gold "Oost-Wieringen" en dat in dat "grote" Rotterdam was 't wonder dat er blijdschap heerste bij al wat "daar" vanWieron kwam." Concours "Tweede Paaschdag op 29 maart 1937 te Rotterdam. Vl.n.r. boven: Annie van Schoort-Bakker, Cor Bakker, Dina Bakker-Kok, Marie Poel, Ab Buma, Marie Lont-Smid, Marie Rotgans-Hegeman, Antoon Comelissen, Alie Comelissen-Bakker. Midden: Geertje Snooy, Ma Bruul-Poel, Jan Bruul, dirigent Jac. Bakker, Reintje Lont-Rotgans, Trijnie Kamst-Bakker. Voor: Geertje Steyn-Kuyt,Alie Kaleveld, Marie Thoolen-Bakker, Marie Bakker- Comelissen, Truus Koom, Volien Verfaille. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 4 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 5