ÜJ |_Joekbespreking PROEF - 98 - Heeft u ook wat te vertellen? "Het is lastig om over geschiedenis te schrijvenpraten gaat veel gemakkelijker." Vindt u het soms ook jammer dat er nooit in "Op de Hoogte" is geschreven over een leuke ge beurtenis uit het verleden die u wel bekend is? Kent u zo'n geschiedenis die zich op Wieringen afspeelt, maak ons dan daarvan deelgenoot door iets op te schrijven en dat bij de één van de redac tieleden in de brievenbus te doen. En, vergeet dat niet, bent u niet zo'n vaardige schrijver, maar u heeft wel wat te vertellen, bel dan één van de redactieleden. Zij zullen maar al te graag uw verhaal op schrift stellen. De telefoonnummers vindt u in de colofon op pagina 97. We zijn heel benieuwd naar uw reactie. Bob Gorter, secretaris redactiecommissie De redactie van "Op de Hoogte" wenst u veel geluk en voorspoed in 2006 door Gea Klein Zee van Land Jongstleden 23 mei is het eerste exemplaar van Zee van Land overhandigd aan mevrouw Dek ker, Minister van VROM. Het boek is geschre ven doorW. Reh, C.M. Steenbergen en D. Aten. Zee van Land vormt in diverse opzichten het ver volg op het in 1987 verschenen boek Getekend Land door Herman Lambooij. Getekend Land gaf een breed overzicht van de waterstaatgeschiede nis van het Hollands Noorderkwartier, stond in het teken van de grote landschappelijke veranderin gen die zich sinds het jaar 1000 in Noord-Holland voltrokken. Zee van Land geeft voor het eerst een grondige wetenschappelijke analyse van de landschappelijke kwaliteiten van de droogmakerijen. Zij vormen een specifieke en uitdagende vorm van typisch Hollandse ruimtekunst, die onlosmakelijk is verbonden met de bloei van schone kunsten, wetenschap en techniek in de "Gouden" 17e eeuw. Zee van Land introduceert de polder als een belangrijk stuk in de legpuzzel van onze nationale identi- Het Hollandse landschap is niet iets vanzelfsprekends, maar werd echt uitgevonden. Zee van Land onderzoekt, beschrijft en analyseert de vormentaal van de Hollandse landaanwinningen van het al lereerste droogmakerijtje de Achtermeer bij Alkmaar uit 1531 tot de Wieringermeer van 1930. Zee van Land telt meer dan 344 bladzijden, volledig in kleur, en bevat een keur aan unieke polder- kaarten, prenten, schilderijen, afkomstig uit verschillende collecties in binnen- en buitenland. Het formaat 230 x 290 mm, genaaid gebonden. ISBN 90-71123-82-0, verkoopprijs 45,— en is in de boekhandel verkrijgbaar. DE DROOGMAKERIJ ALS ATLAS VAN DE HOLLANDSE LANDSCHAPSARCHITECTUUR Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 4 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 4