an Rotgans - 129 - Trijntje Tijsen, geboren teWieringen op 13 augus tus 1821, dochter van Pieter Meiertsz. Tijsen en Antje Koorn. Overleden teWieringen op 19 januari 1866. geboren in Stroe op 26 oktober 1850 en overleden te Hippolytushoef op 8 juli 1905 doo). Nel Fijnheer. Rotgans Jan Rotgans was schipper van beroep. Hij voer op eenWieringer aak. Wat hij precies vervoerde is niet bekend. Hij woonde met zijn vrouw Maartje Ruijter in het huis aan de Beltstraat waar later de antiekwinkel van Nan Koorn was. De voorgevel ziet er nu anders uit. In die tijd was er een deur in het midden voor, zo'n gedeelde deur. In het bevolkingsregister van de gemeente Wieringen van staat het volgende: 1-1-1880: Jan Rotgans, geboren 26-12-1850, schipper, huis C nr. 142c, met vrouw Maartje Ruijter en zoon Jan Ik herinner mij Maartje Ruijter nog, met een huiletje en een ge streepte boezel, leunend over de onderdeur. Zij was mijn over grootmoeder. Ik was zeven jaar toen zij overleed. Dat was in januari 1937. Wij woonden toen in Julianadorp. Mijn vader Jan Rotgans, mijn moeder Maartje Zeeman en ik, Nel Fijnheer-Rotgans gingen met onze auto, eenT- Ford, naar Wieringen. De auto's hadden in 1937 geen verwarming, onze auto tenminste niet, en het vroor behoorlijk die dag. Mijn moeder had een ketel gevuld met heet water. Die stond op de achterbank van de auto. Wanneer de voorruit bevroren was, stopte mijn vader. Moeder Maartje bewerkte de ruit met een spons met warm water, zodat er weer zicht was. Dan konden we verder. Ik zat bij mijn moe der op schoot, achterin de auto bij dat hete water was te gevaarlijk. Toen we op Wieringen aankwamen was Maartje Ruijter al overleden. Stukje stamboom: Jan Nansz. Rotgans, geboren in Stroe op 14 februari 1808 en overleden in Stroe op 29 oktober 1857 trouwt voor de tweede keer met Jan Rotgans, geboren in 1850, gefoto grafeerd in Antwerpen Drie generaties Jan Rotgans: opa JAN, geboren op Wieringen op 26-10-1850, gehuwd met Maartje Ruijter; zoon JAN, geboren op Wieringen op 6-9 1879, gehuwd met Trijntje Bakker en kleinzoon JAN, geboren op Wieringen op 16-5-1901, gehuwd met Maartje Zeeman. Jan en Trijntje geven in 1854 opdracht een boerderij te bouwen op Stroe. Deze boerderij is nu het bekende Museum Jan Lont. Tot 1937 een boerderij in eigen dom van Rotganzen, daarna is hij verkocht aan Jan en Jaap Lont met hun ouders. De laatste Rotganzen die er woonden, waren Albert en Maartje. Zij waren bei den ongehuwd. Bij gebrek aan nakomelingen was de boerderij te koop. Jan en Jaap Lont bleven ook ongetrouwd en bij gebrek aan nakomelingen werd de boerderij een museum. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 4 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 35