- 122 - Jïlattltens J. h[eyligenherg en Anna Stadig Trouwkaart van Mattheus Johannes Heijligenberg en Anna Sta dig, 1950 Op 25 april 1950 trouwde Theo Heijligenberg met Anna Stadig en kwam het winkelpand aan de Voorstraat, huis nummer 8, vrijTheo en zijn vrouw vestigden zich aan de Voorstraat terwijl zijn ouders de winkel in de Zwin straat behielden, er waren toen twee winkels en twee ventwagens. Tot 1958 is dit volgehouden, daarna werd de winkel aan de Zwinstraat gesloten en kwamen de ou ders van Theo aan de Voorstraat wonen. Mattheus Johannes Heijligenberg 1950-1955 voor het huis van de familie Klaver en Koos Krommendam De bestelwagen in 1960... Het pand aan de Voorstraat werd gehuurd van de we duwe Stins, in 1960, toen het huurcontract afliep, werd er besloten om het pand te kopen. De winkel werd fees telijk heropend, vol lof werd er gesproken over de mo derne toonbank met daarop de nieuwste snelwegers en voor die tijd zeer modern: de zelfbedieningswand. Begin en in 1970 jaren '60 werd er ook besloten om te stoppen met de pa lingverkoop, daarna werd het alleen groente en fruit met in het begin nog wat kruidenierswaren maar in de loop der tijd zijn de kruidenierswaren uit de winkel geraakt. In 1966 werd de zaak uitgebreid met een pakhuis aan de Noorderweg, later is er een pakhuis aan de Nijverheidsstraat gezet. Op 5 maart 1976 overleed Anna Stadig, de vrouw van Theo. Langzamerhand neemt de derde generatie de zaak over; zoon Johannes Jan (Johan), geboren op 8 februari 1951, samen met zijn vrouw, Cornelia Janna Woudenberg (Nelie). In 1986 nemen Johan en Nely de zaak definitief onder hun hoede, met de als specialiteit gesneden en panklare groente en rauwkostproducten. Ze leveren aan schepen, brengen bestellingen rond en doen in de zomer goede zaken met de toeristen. Theo treedt intussen terug als firmant en gaat wonen in de Zeestraat. Door de concurrentie van de vlakbij gelegen supermarkt moest men zich nog meer gaan bezig hou den met dienstverlening, om zo de harde concurrentie te overleven. Met ingang van 1 juli 2004 werden de deuren van de firma Joh. Heijligenberg Zoon, de klein- en groothandel in groenten en fruit, definitief gesloten. Zo kwam er een eind aan het werk van drie generaties Heijligenberg in de groot- en kleinhandel in levensmiddelen, in het bijzonder groenten, fruit en blikconserven. geven U hionnede kennis van Kun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking ral plaats heb ben op Dinsdag 9 Mei a. s. 's namiddags 3 uur te Hippolylus'noef Den Oever Zwlnslraal 825 ApiU 195Q Zwinstraat 27 Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 8 12 uur in de zaal van 5. Half weeg Hlppolytushoef Toekomstig adres: Zwinstraat 8 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 4 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 28