- 119 - De kinderen krijgen meer individueel onderwijs in acht groepen. Bij ons verviel Roezemoes, de ach terste twee lokalen in de lange gang werden voor groep 1 en 2. De overige groepen zitten in combi klassen met minder leerlingen. Is er iets veranderd aan het handwerken? Vroeger gaven de juffen uit de eerste klassen handwerkles aan de meisjes. Dat bestaat niet meer. Nu wordt er aan handenarbeid gedaan door alle kinderen. Jongens en meisjes zijn samen aan het breien, timmeren en koken. Rond Pasen is er een voorjaarsmarkt waar al het knutselwerk wordt tentoonge steld. Ik heb dan ook wel eens lammetjes en kippetjes in de hal gehad. Hoe werden de evenementen geregeld? We liepen twee keer per jaar met een lijst door heel Hippolytushoef om geld op te halen. In het najaar voor sinterklaas, in het voorjaar voor de schoolreis. In 1965 is dat afgeschaft en kwam er een schoolfonds, waar alle ouders een bijdrage in storten en waar de evenementen uit worden betaald. Het fonds wordt door één van de ouders beheerd. Vroeger stond er in de klas ook een spaarkist van de Boerenleenbank, waar ieder kind een eigen busje in had. Om de zes weken kwam er een mede werkster van de bank om de kist open te maken en het geld te tellen. Hoe werden de leerlingen begeleid? Als kinderen extra aandacht nodig hadden deden we dat in het begin zelf. Later is de schoolbegelei dingsdienst gekomen. In de zesde klas heb ik ook extra les gegeven voor het toelatingsexamen van de HBS. Na het in werking treden van de Mam moetwet in 1966 is dat afgeschaft. Is er een leerplan, landelijk of plaatselijk? Er is een leerplan per school, elke school is au tonoom. Is er samenwerking tussen de scholen op Wieringen? Die is er niet. De schoolhoofden houden wel om de zes weken vergadering, wat ik altijd prettig en nuttig vond. Wanneer heeft de school de naam 'Alvitlo' gekregen? In 1970 wilde de gemeente de scholen namen geven. We zochten een naam die past bij de om geving waar de school staat. Omstreeks 700 na Christus heeft er ten oosten van de kerk een bos gelegen, het Alvitlo. Deze naam komt uit de taal die door de oude volksstam de Goten werd ge sproken, het Gotisch. Alvit betekent zwaan, het achtervoegsel -lo betekent bos, zoals ook in de vele plaatsnamen als Hoenderlo, Ermelo, pa leis 't Loo. Alvitlo is dus de Gotische naam voor 'Zwanenbos'. In de loop der tijd is de klank ver anderd en werd Alvit uitgesproken als Elft. Hoe is de brand in school ontstaan? In 1966 waren de kolenkachels versleten en besloot het gemeentebestuur over te gaan op oliestook. De ketels werden omgebouwd en er kwam een 12.000 liter olietank in het veldje. In 1982 werd over gegaan op aardgas. De ketels mochten niet meer in de kelder maar moesten naar de zolder. De school staat in brand! De brandweer is al bij de school, 19 november 1984,11:50 uur Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 4 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 25