- 118 - Sinterklaas kwam regelmatig op bezoek, hier in 1956 Marskeschool. We hebben een groot afscheidsfeest gegeven met een feestelijke kinder kennis op het schoolplein. Er waren allerlei activiteiten, een poppenkast, het raden van fo to's, spelletjes en kraampjes met oliebollen en snoepgoed. Fok Kuut was verkleed als clown. Hij speelde op de ac cordeon en wist iedereen mee te krijgen in een grote polonai se door de school heen. Na de splitsing bleven er 150 a 160 leerlingen over. Is het onderwijs anders geworden? Er worden andere methoden gebruikt. Het leesplankje is af geschaft, wat me persoonlijk spijt, maar de kinderen leren nu ook lezen. Toen het zwembad er kwam is het schoolzwemmen ingevoerd. Er kwam ook schoolmelk en door de werkende moeders ook gele genheid om op school over te blijven. De ouders werden meer ingeschakeld en er kwamen leesmoe- ders en handenarbeidmoeders. In de hoogste klassen leren de kinderen ook een beetje Engels. In de hal staan nu ook een stel computers. In het laatste jaar dat ik voor de klas stond heb ik nog te maken gehad met de omschakeling naar het Basisonderwijs. Van 1900 tot 1985 gold de Wet op het Lager Onderwijs - de Lagere School. Per 1985 trad de Wet op het Basisonderwijs in werking. Kleuterschool en Lagere School werden gecombineerd tot de Basisschool voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De leerplichtige leeftijd werd ver laagd van 6 jaar tot 5 jaar. Het kleuteronderwijs verdween en werd ondergebracht in de Basisschool. Dag Sinterklaasje! Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 4 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 24