Denkend aan vroeger -114- 1 april 1940 en 1954 tot 1957 door mevrouw C.D.H. (Dicky) Mus-Koorn oud-leerlinge en oud-onderwijzeres Klassenfoto uit 1944 voor de gymzaaldeur. Op de achterste rij van links naar rechts: Froukje Vogelenzang, Lenie Vrie- zema, Nel v. d Velde, Anneke Mostert, Roelie Mast, Trijnie Mulder. Tweede rij: Jan de Jongh, Pieternel Schoen, Gerie Mulder, Grietje Wit, Mietse Bais (achterste), Jennie de Jong, Aaltje Pijlman, Henk Glas, Polmans (achterste)Trijnie Lont, Hannie Haukema. Derde rij: onbekend, Wiggert Westerbeke, Dirk Haverkorn, Arend Hoving, Piet Bais, Epie Mulder. Voorste rij: Simon Otters (op knieën), Elbert Lont, Wim Kaan, onbekend, Tjebbe Wigbout, Ruurd Boonstra. Laatst stond een foto van onze eerste klas op de Alvitloschool in de Wieringer Courant. Velen her kende ik heel goed. Helaas zijn meerderen ons ontvallen. Op 1 april 1940 gingen we voor het eerst naar school. Sommigen waren op de kleuterschool geweest, anderen kwamen direct van huis. Zes Jaar en nu komt het "moeten" in je leven. Ik werd 25 maart zes jaar en ging op 1 april naar school. Ik weet heel goed hoe ik mijn vrijheid miste. Ik zei tegen mijn moeder: "En nu ben ik nooit meer vrij..." Mevrouw Bleeker was onze onderwijzeres. Ik was linkshandig en moest rechts leren schrijven, wat me veel moeite kostte. Op 10 Mei brak de oorlog uit en onze school werd gevorderd. Eerst werd het gebruikt door Nederlandse soldaten, later door Duitsers. Onze klas werd heel groot. Den Helder moest evacueren en wij kregen de Helderse Buurt. In de tweede klas hadden we ook mevrouw Blee ker. In de derde klas kregen we een meester en wel meester De Jong. Ik mocht hem heel graag. We za ten met drie in een tweepersoonsbank. We deden samen met één boek. Ook met papier moesten we zuinig omspringen. We schreven ook voor de kantlijnen. In de vierde klas kregen we meester Groos. We hielden de overvolle klassen. In de vijfde klas stond meester Eden en in de zesde, tevens zevende, meester Van 't Hoff, die tevens het hoofd was van de school. De laatste jaren was ik in Westerland op school. Meester Cornelissen sr. in Westerland maakte een opleidingsklasje voor het toelatingsexamen voor de middelbare school in Den Helder. Dit in overleg met meester Van 't Hoff. In september 1954 kwam ik weer de Alvitloschool binnen en nu als onderwijzeres. De eerste klas was weer een grote klas. Die werd nu gesplitst. Mevrouw De Jong-Kramer kreeg de ene helft en ik de andere. Die samenwerking ging prima. Wat heb ik ervan genoten en ook de volgende jaren. Ik Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 4 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 20