n TAMBOOM Takes en oude foto's in Westerlanderkerk RCHIEF - 67 - Het archief van de Historische Vereniging Wie- ringen kunt u vinden in "Parkzicht". U komt door de hoofdingang en gaat meteen rechtsaf tot u bij de "glazen zaal" komt in het atrium. Als u de blauwe spiltrap opgaat komt u bij de nieuwe archiefruimte. De openingstijden zijn: In 2005, op dinsdagavond v.a. 20:30 uur: 4 okto ber, 1 november, 6 december en dinsdagmiddag 11 oktober van 15:00 - 17:00 u. In 2006, op dinsdagavond vanaf 20:30 uur: 3 ja nuari, 7 februari, 7 maart, 4 april en bovendien dinsdagmiddag 14 maart van 15:00 - 17:00 uur Overzicht van de toegang nieuwe locatie in "Parkzicht". De "Glazen Zaal" rechts op de foto zal worden gebruikt voor de archiefavonden. Traditiegetrouw presenteert de Historische Vereniging Wieringen de eerste twee weekeinden van oktober in de Nicolaaskerk te Westerland een stamboom. Deze keer is de stamboom van de familie Takes aan de beurt. De stamboom, waarbij mede gebruik is gemaakt van gegevens van wijlen de heer Frits Takes uit Rotterdam, en de uitgave van het boek worden verzorgd door de Genealogische Commissie van de Historische Vereniging Wieringen. De commissie bestaat uit: Jan Conijn, Gerard Kortekaas, Tan Lont-Lont, Jaap Lont, Gert-Jan Visser, Andries de Wit en Piet de Wit. Onze oudste gegevens dateren uit begin 1600. De familie Takes op Wieringen, toen nog een eiland, heeft dan al nauwe betrekkingen met de stad Amsterdam. De lichterschipperij, waarbij een deel van de lading van de grotere vrachtschepen in verband met de geringe diepte van de aanvaarroute door de Zuiderzee naar Amsterdam, werd overgeladen in kleine, Wieringer sche pen, zal hierin een belangrijke rol gespeeld hebben. In de eeuwen daarna woont een deel van de familie in Amsterdam en een ander deel nog op Wieringen. Het Wieringer deel van de stamboom is door de Genealogische Commissie samengesteld, het Amsterdamse deel door wijlen de heer Frits Takes uit Rotterdam, een afstammeling van de Amsterdamse tak. De heer Takes heeft hier jaren aan gewerkt, maar door gezondheidsproblemen heeft hij zijn werk niet kunnen afronden. Wij zijn zijn echtgenote, mevrouw Takes-Wagenvoort dankbaar voor het beschikbaar stellen van de gegevens en foto's. Zelf hebben we geen onderzoek naar deze tak gedaan. Tijdens de openingsdagen liggen er fotoalbums van de familie Takes en aanverwanten ter inzage en is er een doorlopende computer-dia-presentatie. Ook is het mogelijk een exemplaar van de stamboom in boekvorm en/of in de vorm van een CD-rom te kopen. Tevens zijn er andere uitga ven van de Historische Vereniging Wieringen te koop. Aan de wand van kerk is een tentoonstel ling van oude foto's van de activiteiten van de familie Takes. De fotoalbums zijn na de tentoonstelling tijdens de openingsavonden van het archief van de His torische Vereniging Wieringen in het gebouw Parkzicht te Hippolytushoef te bezichtigen. Het is mogelijk een exemplaar van de stamboom in boekvorm en/of in de vorm van een CD-rom na te bestellen, voor zover de voorraad strekt, via 0227-592244. De tentoonstelling is geopend op de zaterdagen 1 en 8 oktober en op de zondagen 2 en 9 oktober, telkens van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. De Genealogische Commissie van de Historische Vereniging Wieringen Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 3 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 5