- 86 - gaan tot omnummeren van de huisnummers in de Gemeenteambtenaar K. Maaskant maakte in 1929 deze foto van zijn eigen huis, gemeente. De reden was Zandburen 31Links naast het huis is nu de Pieter Maatsstraat. dat op veel plaatsen door nieuwbouw de huisnum mers niet meer klopten of zelfs ontbraken.Bij die gelegenheid is men op Zandburen vanaf de andere kant (de Slingerweg), beginnen te nummeren. Op 1 januari 1957 woonden de bewoners op een ander huisnummer dan zij gewend waren geweest. De gemeenteraad volgde het advies van de burge meester. Voortaan kon men zich vanaf Zandburen door de Pieter Maatsstraat naar de Van Hengelstraat verplaatsen en vanaf de Pieter Maatsstraat door de Van Kempenstraat naar de Slingerweg. Omnummering huisnummers in 1957 In 1955 besloot het ge meentebestuur over te Tot zover deze terugblik op de oude tijd, toen de naam Zandburen verbonden was aan een oude buurtschap op het eiland Wieringen. Bronnen: Archief Historische Vereniging Wieringen Regionaal Archief Alkmaar afd. Secr. Wieringen Topografische gids van Nederland, Frank v.d. Hoven, uitg. Filatop (1997) Met dank aan: Mevr. S. Scheltus, K. Looze, A. Lont Czn., Mevr. M. Nauta-Kuyt, M. Beukema, Mevr. T. Hoftijzer-Doesburg, Mevr. D. Mus-Koorn, P. Kooij Gzn., P.C. Lont Pzn., Mevr.T. Cornelese-De Wit, S. van der Laan, G.J. Visser, Mevr.T. ten Bok- kel-Kuyt, P. Numeijer, Mevr. A. Kaan-Pals, Mevr. G. de Haan-Wigbout, Mevr. M. de Visser-Geusebroek, Mevr. S. Ott-Wit, G. Lont Szn., H. Braad, Jan-Simon Hoogschagen. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 3 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 24