- 85 - korvisserij toe te passen. Simon kon zijn plaats weer innemen en ging weer naar zee. Kort daarna, in 1967, is de WR 6 tijdens de terugtocht uit de 'Sylt' in een zware storm met de gehele bemanning vergaan. Vader Simon en bemanningsleden Piet Everts en Gerrit Boerdijk verdronken bij deze ramp. Simons zoon Gert stopte hierna met de visserij en ging werken bij het visserijonderzoek en later bij ontwikkelingshulp in Tanzania. In 1976 keerde hij met zijn vrouw Babs en hun kinderen terug naar Wieringen. Simon Pieter Lont, geboren op 19 september 1919, is op 11 januari 1967 verdronken toen zijn schip op zee verging. Ter nagedachtenis aan alle Wieringer vissers die tijdens de uitoefening van hun beroep op zee geble ven zijn of onderweg verongelukten, is op 28 mei 2005 nabij het havenkantoor van Den Oever een vissersmonument onthuld. Op het monument de veelzeggende tekst: Voor de omgekomen vissers van Wieringen. Vergeten doen wij hen niet. Trijntje Lont-Kuut, geboren 5 april 1921, overleed op 29 maart 1976. In hun huis Zandburen 79 woont nu opnieuw Gerrit Lont Szn, kleinzoon van de eerste bewoner Gerrit Lont Szn. senior. Villa's Nadat de plan nen voor de Zui derzeewerken van Ir. C. Lely door de regering wa ren goedgekeurd, werden in de ja ren '20 op de mooiste plaatsen op Wieringen door Rijkswater staat villa's ge bouwd voor huis vesting van de bij de M.U.Z. (MaatschappijUit voering Zuider zeewerken) werk zame ingenieurs. Op Zandburen werden er twee naast elkaar gebouwd. Na het voltooien van de Zuiderzeewerken zijn de villa's verkocht aan particulieren. Uitbreidingsplan Zandburen In 1957 is het bestemmingsplan gewijzigd om het uitbreidingsplan Zandburen te realiseren. De gemeente kocht van J. de Jongh, D. Kort, J. Klein en anderen het land tussen de Van Hengelstraat en Zandburen en langs de noordwest zijde van de Slingerweg, met de bedoeling hier nieuwe straten aan te leggen en woningen te bouwen. Op 13 februari 1958 schreef burgemeester L.C. Kolff een brief aan de gemeenteraad met de vol gende inhoud: Aangezien de wegen aansluiten bij de Van Hengelstraat en de Van Pomerenstraat lijkt het ons in deze juist hieraan de namen van de vroegere burgemeesters P. Maats en C.J.J.H. van Kempen te ver binden. Burgemeester Maats, die tevens geneesheer zuas, heeft de gemeente Wieringen van 7 april 1860 tot 1 januari 1889 als hoofd van het gemeentebestuur gediend. Burgemeester C.J.J.H. van Kempen vervulde dit ambt van 1 januari 1889 tot 15 september 1896". Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr, 3 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 23