- 82 - zijn vrije tijd nieuwe meubels te maken en oude te repareren. In 1948 kochten Henk en Aaltje een groter huis op Zandburen, nu 57. Daar breidde Rump zijn meubelmakerij uit. In een houten werkplaats achter het huis kwamen ook rollen vloerbedekking en zeil voor de woningstoffering. Na enige tijd kreeg Rump zoveel werk dat hij alleen nog 's winters bij een timmerman werkte. De meubels werden door Jb. Heijblok uit Oosterland met paard en wagen bij de klanten opgehaald en teruggebracht. Vervolgens ontstond bij Henk en Aaltje het plan om de meubelmakerij uit te breiden met een winkel. Er was al een meubelwinkel in de Koningstraat van Herman Rump, oom van Henk. Toen Herman in 1956 stopte, kreeg zijn neef Henk de mogelijk heid om deze meubelzaak voort te zetten. Henk en Aaltje huur den de leegstaande garage van Simon Duijnker aan de Konings traat, die Henk zelf tot winkel verbouwde, en namen de voorraad van oom Herman over. Het gezin, op Zandburen uitgebreid met de geboorte van dochter Lida, verhuisde naar de woning boven de winkel. Kort daarop sloeg het noodlot toe. Tijdens een vaar tocht op het Wad raakte Henk overboord en verdronk op 43-jarige leeftijd. Na drie maanden aan de Koningstraat bleef Aaltje achter met de kinderen, 10 en 6 jaar oud. Zij zag zich genoodzaakt de meubelzaak op te heffen. Het winkelpand verruilde ze met dat van Jan Bakker, die aan het Kerkplein een groentezaak had. De weduwe Rump werd werkende moeder, huishoudster in diverse gezinnen. Na vijf jaar hertrouwde ze met Albert Kaan, conciërge van de school aan de Parklaan, en verhuisde met de kinderen naar zijn huis aan de Mekkenstuinweg. Daar werd hun dochter en zusje Astrid ge boren. Kaan overleed in 1985 op 77-jarige leeftijd, Aaltje verhuisde later naar een ouderenwoning aan de Werf. Autorijschool De Haan - 1956 - 1977 Piet de Haan begon als vrachtwagenchauffeur bij zijn vader Cornelis, die een transportbedrijf had op de grens Zandburen Nieuwstraat. Cornelis de Haan was melkrijder naar Zuivelfabriek Lutjewinkel. Dit betekende laden en lossen van de zware melkbussen die de boeren aan de weg hadden gezet. Hij was getrouwd met Aaltje Rotgans (van de Bierdijk), zij kregen twee zonen, Piet en Nan. De eerste jaren van hun huwelijk woonden zij in een grote woonstolp die door twee gezinnen werd bewoond, Zandburen 2 en 4. De garage voor de twee vrachtwagens stond ernaast. Eind jaren '20 liet de Haan sr. naast de stolp een nieuw woonhuis bouwen op Nieuwstraat 2. Zijn garage op Zandburen bleef hij gebruiken. In de oorlog moesten de vrachtwagens worden aangepast Omdat er geen benzine meer te krijgen was. Er werden gasgeneratoren ingebouwd die met steenkolen werden gestookt. Vader en zoon de Haan moesten onder gevaarlijke omstandigheden de melk afleveren. Het ge beurde wel dat onderweg de kogels hen om de oren floten. Na de oorlog kon de Haan sr. met hulp van dokter Beeker een nieuwe vrachtwagen aanschaffen. Daarmee vervoerde hij producten voor de agrarische sector zoals foerage, meel, suikerbieten, grond, puin en dergelijke. Cor en zijn zoon Piet reden ieder met een vrachtwagen. Piet trouwde op 15 mei 1952 met Grietje Wigbout (van de Normer). Vaak had hij voor langere tijd werk verderop in het land. Daarom gingen Henk Rump bij zijn werkplaats ^^■AUTORIJSCHOOL.,DE HAAN ZANDBUREN 59f - t^EL.02279-484 WIERINGEN ^^BBMÉÉPÉi Autorijschool "De Haan Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 3 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 20