- 81 - Motorhuis Nubo, woonhuis en daarachter werkplaats, omstreeks 1958 Boer, in 1926 geboren in het Gro ningse Wedde. Haar vader had een zandzuiger en ging daarmee werken bij de Zuiderzeewerken, waarna het gezin De Boer naar Den Oever ver huisde. Simon en Eddie kregen vijf kinderen: Gerard, Peter, John, Anne- Nita en Marco. Nadat zij enige jaren aan de Nieuwstraat hadden gewoond, kocht het echtpaar Numeijer-De Boer in 1954 een huis op Zandburen nu 55, waar zij voor zichzelf wilden beginnen. Toen in 1956 in deWieringermeer een boerderij verbrandde, kreeg Numeijer toestemming om de stenen op te halen. Vervolgens zat het hele gezin dagenlang het cement van de stenen te bikken om ze bruikbaar te maken voor de bouw van een werkplaats achter het huis. Toen de werkplaats klaar was begon Numeijer zijn eigen bedrijf dat hij 'Motorhuis Nubo' noemde, een samentrekking van de achternamen van hemzelf en zijn vrouw. In het begin alleen de verkoop en reparatie van bromfietsen en motorfietsen. Aan de straat werd een benzinepomp geplaatst. Al spoedig was er werk voor een tweede monteur, Menno Dijkstra. In 1963 werd aan de voorkant van het huis een grote erker aangebouwd, die gebruikt werd als winkel. Toen eind jaren '60 de welvaart steeg en veel mensen zich een kleine auto konden veroorloven, stagneerde de handel in motoren. Nume ijer besloot de markt te volgen en werd in 1963 dealer van het automerk Trabant, in 1966 gevolgd door Simca. Oudste zoon Gerard werkte vanaf zijn schooltijd ook mee in de garage. Inmiddels was het be drijf zo gegroeid dat de familie Numeijer besloot een nieuwe garage te laten bou wen. In 1968 kochten ze de oude onbe woonbaar verklaarde woonstolp op de grens met de Nieuwstraat. De stolp werd gesloopt en op de bouwplaats, Zandburen 46, werd een nieuwe garage met show room gebouwd. De naam werd veranderd in 'Garage Nubo'. Ook zoon Peter werd in dat jaar medewerker in het bedrijf. In het De onbewoonbaar verklaarde woonstolp Zandburen 2 en 4 kort voor de sloop in 1968 begin van de jaren '70 was het Gerard die de kwijnende motorhandel nieuw leven inblies. In 1979 nam hij het bedrijf over van zijn ouders. Gerard wilde zijn garage uitbreiden met een grotere show room. De garage op Zandburen verkocht hij aan Reisbureau Hippo, die het gebouw gebruikt voor onderhoud en stalling van de touringcars. Garagebedrijf Nubo verhuisde in 1979 opnieuw naar een nieuw pand, nu van Zandburen naar industrieterrein Molenveld. Eddie Numeijer-De Boer overleed op 29 december 1985, Simon Numeijer is op 14 juni 1989 overleden. Hun zoon Peter woont nu op het eerste adres van hun bedrijf, Zandburen 55. Meubelmakerij Rump - 1948 - 1956 Henk Rump werd in 1914 geboren te Westerland. Hij leerde het timmermansvak. Hij trouwde in 1944 met Aaltje Pais, die aan de Hollebalg woonde. Aaltje, geboren te Emmen, was in 1926 op twee jarige leeftijd met haar ouders naar Wieringen gekomen toen haar vader bij de aanleg van de Afsluit dijk ging werken. Het echtpaar Rump-Pals woonde de eerste jaren in de Nieuwstraat, daar werd hun zoon Henk geboren. Rump werkte als timmerman bij diverse aannemers en begon uit liefhebberij in Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 3 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 19