- 73 - op de groeiende markt spëciaalproducten voor dieren. Na de dood van André in 1977 zette zijn vrouw Jo Looze-Krommedam het bedrijf voort samen met zoon Klaas, die van jongs af aan heeft meegewerkt in het bedrijf. In 1986 heeft Klaas de met de markt meegegroeide dierenspeciaalzaak van zijn moeder overge nomen. Aannemersbedrijf timmerwerkplaats van J. C. Klein - 1898 - 1966 In een artikel in de Wieringer Courant ter gelegenheid van zijn 90e verjaardag op 1 november 1972, vertelt aannemer Jan Klein dat zijn vader Cornelis reeds timmerman was. Daarnaast had Cornelis Klein een boerderij aan de Noordburenweg, naast de plaats waar nu het bedrijf van Looze staat. Klein senior voelde meer voor het boerenwerk, zodat zoon Jan vanaf zijn zestiende jaar het timmerwerk voor zijn rekening nam. Er kwam een werk plaats tegenover de boerderij. Jan Klein trouwde met Maartje Molen "De Pool" na de brand in 1944 Minnes. Zij gingen niet bij de werkplaats wonen, maar in het huis op de hoek Koningstraat Koogerweg dat zijn eerste karwei als zestienjarige jongen was geweest. Het huis is enige tijd na de dood van Klein door de gemeente gesloopt om de kruising te kunnen verbreden. Klein werkte zich op tot een aannemer van aanzien, die vele boerderijen, woningen en bedrijven heeft gebouwd, met soms dertig tot veertig man aan het werk. Daarnaast was Klein ook een goed bestuurder. Hij was bestuurslid penningmeester van de plaatse lijke middenstandsvereniging en medeoprichter van de Nederlandse Aannemers- en Patroonsbond afde ling Wieringermeer. Van deze bond was hij tot op 82-jarige leeftijd voorzitter. Bij zijn afscheid op 21 november 1964 werd Klein door zijn collega's alom geprezen en 'De keizer van Wieringen' genoemd. Winkeltje in zuivelproducten van de familie Kuijt - 1931 - 1943 Jaap Kuijt en Maartje Koorn trouwden in 1920. Jaap woonde toen al in het huis op de hoek Slingerweg Gemeenelandsweg, dat zijn moeder Dieuwertje van Savoijen van haar familie had geërfd. Daar zijn ze altijd blijven wonen, hun dochter Marie woont er nu Jan C. Klein en Maartje Klein-Minnes in de tuin ach- nog. Toen Kuijt in 1931 suikerziekte kreeg en geen ter hun huis zwaar werk meer kon doen begon zijn vrouw een winkeltje. In de achterkamer zette zij rekken voor het raam waar de koopwaar op werd uitgestald. Zij verkocht melk, boter, kaas en eieren. Kuijt ging te venten met paard en ventwagen (de kettenkar), la ter met de transportfiets, 's Zomers zette Maartje een tafel met stoelen in de tuin. Op de tafel werden flessen melk gezet, voorbijgangers konden een glas melk bij haar kopen. De overgebleven zuivel werd Het bedrijf op de hoek Gemeenelandsweg Noord burenweg heeft Klein in 1966 overgedragen aan zijn medewerker TjWigbout, thans is bouwbedrijf Wiegman er gevestigd. Maartje Klein-Minnes overleed 22 november 1954 op 72-jarige leeftijd, Jan C. Klein is op 4 april 1974 overleden op de leeftijd van 91 jaar. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 3 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 11