De toneelclub voerde 18 november een contemporain stuk op: In donkere dagen. De zaal was bezet tot in de hoeken. Kerstmis was roerend mooi in Hippo zowel als in Den Oever. Een neef van mij Pater Cleutherius Lokman. VFU heeft in de kerstnacht het orgel bespeeld en gedirigeerd en communie uitgereikt. Er waren Protestanten in de Kerk naar verluid zelfs een dominee. 1942 De vastenmeditaties s) zijn uitstekend bezocht geweest. 6 keer lang was de kerk totaal gevuld. Opgetogen hebben we dan ook Pasen kunnen vieren. De goede week-plechtigheden waren echter nog in de ban van het "nooit-wend-weest", het bezoek daaraan was tenminste minnetjes. Met St Jozef waren er meer mensen te Communie dan op Witte Donderdag! Een passie-avond met uitstekende medewerking van de jongens en meisjes clubs mocht zich in het bezoek van talrijke kinderen verheugen. De ouders en vooral de mannen bleven maar thuis. Cultuur in Wieringen schijnen ze het monopolie te achten van andersdenkenden. Na Pasen bleek het ook nodig de congregatie te laten rusten tot na de zomer. De opkomst was te gering. Ieder zit in de zomer onder zijn eigen vijgeboom pardon, bewerkt zijn eigen land en heeft geen tijd om te komen. Maandag 18 Mei kwamen hier met 2 leidsters Wieringen's Katholieken werden opgenomen om hier in dit rustige land hun zenuwen op te sterken van de ontzetting van Mei 1940 en de talrijke luchtaanvallen daarna. En tevens om eens op voer gezet te worden, wat hard nodig was. Velen waren vel over been. Hulde aan zulke echte Christelijke Vermelden we nog dat onze school en parochiehuis in november 1942 een maand is bezet geweest door de Duitsers. Zij trokken weer weg toen Vichy- Frankrijk ook bezet moest worden. Later in Januari zijn er nog een 1 O-tal dagen genie-troepen in het parochiehuis geweest. De school ging in November door in het café van S. Halfweeg in de Nieuwstraat. De Oeverse kinderen hielden school in de kerk. 1943 In Maart ging helaas ook onze bengelten offer aan het oorlogsmonster. Door de goedheid van de visafslag van Den Oever kregen wij een grote koperen bel ter vervanging in leen. Dat klinkt niet zo mooi, maar alla. Tot nu toe (april '43) is van Wieringen slechts 1 Katholieke jongeman Janus Cloots naar Duitsland moeten gaan. OLH zegent Wieringen wel, terwijl de steden leeggehaald worden hebben wij tot nu toe maar één jon gen hoeven missen 5) Overwegingen van het lijden en sterven van Jezus op eenbepaalde dag in de Vasten. 28 Rotterdamniertjes, die door de liefdadigheid van De RK padvindersgroep "De Gidsen" bij de Henricus- school. Rechtsvoor de oprichtster Emmy Vries, één van de Haagse kinderen die in 1943 naar Wieringen kwam om aan te ster ken. Emmy kwam tezamen met haar broer Dick. Beiden bleven in de Noordkop. Dick trouwde met de dochter van zijn hospes Dorus Rasch. Die kreeg er nog de grootste last mee, dochter Jo en haar vrijer onder één dak, dat was tegen de katholieke moraal. - 38 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr, 2 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 8