I Beltstraat, de nieuwe smederij de toonbank naar het water. Het bloed kruipt nu eenmaal tein op een binnenvaarttanker. Simon verdiende ook de Oever. Guurtje trouwde en woonde ook in Den Oever. Betje (Elisabeth) vertrok met echtgenoot Jan Koorn naar Ohio op 14 april 1950 met dertig dollar opzak. Meer mocht je toen niet meenemen. In 1970 had hij daar een bedrijf van 200 hectare met zeventig koeien. Mevrouw Neeltje Lont-Minnes begon een textielhandel in het pand. Het middenstandsbloed verloochende zich niet, immers vader Minnes had een bakkerij en daar had ze wel geleerd om met mensen om te gaan. Toch was het wel even wennen, van het vrije leven op het water naar ach ter de toonbank. In mijn gedachten zie ik mijn oudtante kaarsrecht als altijd haar werk verrichten in de win kel. Ze begon met de verkoop van degelijk ondergoed (volgens zoon Jan), theedoeken, zakdoeken, enzo voorts, tot 1950. Haar zoon Jan heeft het bedrijf nog enige jaren voortgezet tot hij de overstap maakte in omge- - keerde volgorde als moeder, nu van waar het niet gaan kan. Hij werd kapi- kost op het water en woonde in Den In 1953 verhuisde het echtpaar Lont-Minnes naar een klein huis in de Vermaningsteeg 9. (nu bewoont door de heer F. Smits) Het huis had toen een beschoten kap waar volgens mevrouw Lont alle kinderen wel konden slapen als ze wilden komen. Hier hebben ze hun 60-jarig huwelijk gevierd. Na verloop van tijd verhuisden ze naar het "Noorderlicht" waar Martinus Lont op donderdag 6 juni 1967 overleed. Hij werd begraven op Zandburen te Hippolytushoef. Winkel van Jan Lont tijdens de landbouwtentoonstelling Martinus Lont en Neeltje Minnes Op hoge leeftijd is Neeltje nog naar Amerika geweest om haar dochter, schoonzoon en kleinkinderen te be zoeken. Ze is daar een jaar gebleven. Haar man wilde daar nooit naar toe, die zei: "Als ze me willen zien, dan komen ze maar hier". - 58 - BultsirüQï Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 2 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 28