3. Elisabeth, geboren op 3 maart 1912. Zij trouwde met Jan Koorn, zoon van Cornelis Jans- (zoon) Koorn en Gerritje Meijerts(doch- ter) Heijblok. Zij zijn geëmigreerd. Uit dat huwelijk werden vier kinderen gebo ren: 1Cornelis 2Martinus 3. Dirk 4. John 4. Jan, geboren op 27 september 1920. Hij trouwde met Apolonia Jacoba Trijntje Kalfsvel, dochter van Marinus Kalfsvel en Catharina van Riel. Zij hebben vijf kinderen. 1Peter Scheurleer 2. Martinus 3. Catharina 4. Leonardus Marinus Bet Lont en Betje Minnes Jan Lont Als de kinderen naar school moeten, komt Guurtje, de oudste, bij opoe Guurtje Blaauboer te wonen. Simon, Elisabeth en Jan gaan naar tante Trijntje Minnes in de Elft, de boerderij naast de Alvit- loschool. De kinderen gingen echter nog op school op het Hoekje. Tot zijn militaire diensttijd bleef Simon bij vader varen en Jan kwam op vijftienjarige leeftijd bij vader tot de verkoop in 1938. Nadat Neeltje het aan boord voor gezien hield zijn ze aan de Belt straat komen wonen, eerst op nummer 11 en later op nummer 13. De hele zaak was van Piet Ja„ Lom op de fiets toen deze zijn smederij naar de overkant verplaatste kocht Martinus Lont dit pand. Naast de winkel (nu woonhuis van Lammy en Anne Olders- ma) werden eerst de paarden beslagen. Als dat gebeurde trok de stank daarvan door het hele huis heen. Je had willige en onwilli ge paarden. Achter stonden ze vast, maar voor moesten ze tussen de knieën van de smid vastgehouden worden. Deze smederij bleef als opslag dienstdoen. Beltstraat, de oude smederij - 57 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 2 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 27