AARVERSU G HISTORISCHE VERENIGING WlERINGEN 2004 Het bestuur heeft in 2004 tienmaal vergaderd, waarvan tweemaal met de redactiecommissie van ons verenigingsblad "Op de Hóógte". Het ledental is gestegen tot 900. De activiteiten die zijn gehouden, zijn de volgende: Lezing, 29 januari met het onderwerp "Molens", dit naar aanleiding van het "Molenjaar", waar ook een themanummer van uit is gebracht. De opkomst was goed, vijftig mensen bezochten de lezing. De sprekers, mensen vanuit de Wieringer Molenvereniging, gaven een interessante en leerzame avond. Jaarvergadering, 11 maart. Zie het verslag. Paasmarkt, de vereniging heeft deelgenomen aan de Paasmarkt. De kraam stond opgesteld in de Doopsgezinde Vermaning. Het was een prima en gezellige dag. De excursie, op 6 juni, was een dagvullende excursie. Achtenveertig mensen namen deel aan deze dag, die bestond uit een bezoek aan de Kazematten, Kornwerderzand en een lunch met daarna een rondleiding in de Dekema State te Jelsum. Tijdens de Floradagen, 21 t/m 23 augustus is er een expositie gehouden met het thema O.K.K. en OostWieringen, de mandolineverenigingen van Wieringen. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Historische Vereniging is, op de zaterdag, het boekje "Jan de Rijmer, Wandeling over Wieringen - 1888", gepresenteerd. Het eerste exemplaar werd uitgereikt aan de heer Piet Lont. Muzikaal werd de middag ondersteund door de mandoline vereniging OostWieringen, wat enorm geslaagd was. Tevens was er de expositie met ertsen van Verpoorte, wat een mooie aanvulling was op het geheel. De multomappen van Adriaan Willeboordse, met alle gegevens van de Wieringervloot en diverse mappen uit eigen archief, lagen ter inzage op de tafels. In de Westerlanderkerk, de eerste twee weekenden van oktober hield de genealogische commissie een tentoonstelling over de stamboom "De Haan". Vele geïnteresseerden maakten gebruik van deze dagen om eens te kijken hoe de stamboom eruit ziet. De dagen waren goed verzorgd door de commissie. Er werd goede uitleg gegeven en er was een mooi naslagwerk te koop om de stamboom thuis nogmaals te bekijken. Najaarslezing, 4 november was de tweede lezing van 2004, met als onderwerp de Walvisvaart op de Willem Barentsz. Het was een daverend succes, ruim 120 mensen bezochten deze avond. Er was werkelijk geen plekje meer om te zitten, een kleine groep mensen heeft staand de avond doorge bracht. De heer Schols, uit Drachten, heeft het publiek prima vermaakt. Met de Pietenmarkt, 26 november, stond de kraam wederom opgesteld in de Doopsgezinde Vermaning. Deze samenwerking verloopt heel prettig. De marktkraam is goed bezocht. door secretaris Gea Klein Het bestuur bestond het G.J.C.M. Numeijer G.C. Klein-Hamming H.O. de Graaf G. J. Visser A.C. de Wit E.M. Jacobs-Hijlkema A.A. Zwanink M.H. Smit afgelopen verenigingsjaar uit: voorzitter secretaris penningmeester vice-voorzitter, bestuurslid ledenadministratie, bestuurslid bestuurslid, verzorging rondzending "Op de Hóógte", 2e secretaris, bestuurslid 2e penningmeester, bestuurslid - 3 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - 17e jaargang nr. 1 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 5