Als jongeman kreeg hij een ongeluk met de motor fiets. Dit had een ernstige blessure aan zijn been tot gevolg, waardoor hij enigszins mank liep. Ondanks deze handicap bouwde hij met veel ijver aan zijn toe komst. Op 13-08-1928 trouwde hij met Trijntje Bakker. Hun dochter Elisabeth Alida werd op 30 04-1934 te Alkmaar geboren, alwaar ook hun zoon Maurits Okko Jan op 01-09-1943 werd geboren. Omdat het bedrijf van vader zich richtte op de dij ken en wegenbouw op verschillende plaatsen in Ne derland werd voor huisvesting een ark gekocht die Jan naar de verschillende werken liet slepen. Dit was bepaald niet tot genoegen van zijn vrouw Trijntje. Vooral als de sleep het IJsselmeer moest oversteken en vanwege de vaak ruige golfslag het huisraad door de ark vloog. Voor permanente bewoning lieten Jan en Trijntje in 1939 tegenover het Noorderlicht in de Parklaan een groot huis bouwen. Toen vader Okko Bosker op 07-07-1942 overleed werd het bedrijf verdeeld over de kinderen. De zoons Jan-Jannes Bosker in 1957 Jan en Jannes begonnen beiden los van elkaar een aannemers bedrijf. Het bleek niet eenvoudig om in de oorlogsjaren goed werk te vinden om de werknemers aan het werk te houden. Hiervoor werd dan ook elders in het land op werken ingeschreven. Ondanks dat zijn werk ver buiten Wieringen lag bleef hij op Wieringen wonen.Tegen het weekend kwam hij naar Wieringen en maandags vertrok hij weer en bleef dan de hele week weg. Als kantoor gebruikte hij de ouderlijke woning met kantoren aan het Kerkplein. De heer Meiert Kooij fungeerde daar als chef de bureau. Naast zijn drukke werkzaamheden was hij net als zijn vader jarenlang lid van de kerkenraad van de Neder lands Hervormde kerk. Na de oorlog kwam de wederopbouw van Nederland op gang. Hiervoor waren heel veel bouwmaterialen nodig. Voor de productie van beton was grind een belangrijk bestanddeel. Het was hem bekend dat in het stroomgebied van de Maas in Limburg in de grond dikke lagen met grind waren afgezet. Door met bagger molens in de rivierbedding de grondlagen weg te lepe len kwam het grind beschikbaar. Van de vroege morgen jan_yannes Bosker en Tnjntje Bakker tot de late avond draaiden de baggermolens met een MaunU m }94g Hj em twu_ oorverdovend knerpend lawaai. Aan de ene kant van de TW- werij op westerlana van een dienstmeisje molen lag een bak voor de aarde en een de andere kant i n lag een bak voor het grind. Als ondernemer moest je grote risico's nemen bij de aankoop van gronden. Jan nam deze risico's, nadat hij zich zorgvuldig had laten informeren. Het was natuurlijk altijd maar de vraag hoeveel grind de nieuwe gronden in zich hadden. Tientallen jaren "vraten" de baggermolens zich door het land. Als men nu kijkt in de - 29 - %Yl J y4o Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 1 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 31