a door Henk de Graaf Het waren Jannes Okkes Bosker en Roelfien Hindriks Bulthuis die op 10-06-1815 te Termunten in het huwelijk traden. Zij bestierden daar een taveerne. In dit huwelijk werden vier zonen en vijf dochters geboren. In 1845 trok door gebrek aan werk in Noordoost Groningen een groep jonge mannen van daar naar Noord-Holland om te hel pen bij het in cultuur brengen van de ingepolder de gronden van de Waard en Groet Polder. Hierbij waren ook de broers Hindrik en Okko Bosker. Hun werk was het graven van greppels en sloten alsmede het aanleggen van wegen. Daarna moes ten de percelen worden omgeploegd. Toen het grote werk gereed was vertrokken de meeste man nen weer naar huis. In 1845 was in Termunten Hindrik Bosker met Geessina van Olm getrouwd en op 16-11-1848 trouwden Okko Bosker en Alida Tiddens in Winkel. Omdat Hindrik getoond had een goede landbouwer te zijn werd hem door de eigenaren van de Polder Waard Nieuwland gevraagd pachter te worden. Hij vestigde zich op de Oosthoeve op de hoek van de Polderweg en de Oostgesterweg. Ook zijn broer Okko met Alida en zijn zusters Jantje, die getrouwd was met Jurjen Swierts en Frauke kwamen op de Oosthoeve wonen. Door vele tegenslagen verliet in 1863 Hindrik met zijn hele gezin de polder. Zijn broer Okko kocht een gedeelte van het boerenbedrijf en zette dit voort. Op 12-12-1865 werd enig kind Jannes Bosker geboren in de Polder Waard Nieuw land. Hij trouwde op 09-11-1876 met Geertje Koorn. Zij kregen zes kinderen Okko, Alida, TT j n r> ,j ,.T T Hendrik Bosker, de eerste pachter in Bolder Meiert, Cornelis-Jannes, Grietje en Jannes. ,VT AT- Waard-Nieuwland De oudste zoon Okko trouwde op 27-09-1901 met Elisabeth Catharina Koorn. Zij kregen vier kinderen. Geertje, Jan Jannes, Jannes en Trijntje. Okko was zeer ondernemend. Hij begon een aan nemersbedrijf. Naast zijn drukke werkzaamheden bekleedde hij diverse functies zoals secretaris van het polderbestuur, lid van de kerkenraad en loco burgemeester. Jan-Jannes Bosker werd op 08-04-1905 geboren. Hij groeide op in een welgesteld gezin. Door de praktijk bij diverse aannemers leerde hij het vak kennen terwijl in de avonduren wiskunde en de technische vakken werden geleerd. Later vond hij het jammer dat hij geen buitenlandse talen had De Oosthoeve geleerd, want dat voelde hij als een groot gemis bij de ontwikkelingen in zijn bedrijf. Op jonge leeftijd kreeg Jan het vertrouwen van zijn vader en moest toezicht houden op de werken van het aannemersbedrijf. -28- an Jannes Bosker Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 1 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 30