AADFOTO NR. 8 Voer hur halve centen en stuvers ken ze in dörp ök al niks meer kopen, 't is nou de euro worren en deer begriept ze niks van. De winkelkes van Mie Poppen en Egelman benne verdwenen, en ongerweg in de wijk vent nurregens Lien Koelman. In de kiendeijaren kwam ze den in de Nieuwstrèèt langs de besloegen ruutjes van Luijt's smederij, hier ziet ze ök gien spetterend vuur meer van hoefbeslag en smidsgerei. Lövig gaat ze op huus an, langs 't manufacturenwinkelke van Grietje Scheltus achter gróte etalageruten Heken nou wel meubels te staan. Corsetten en boezels heawwe ze zeker niet meer nódig, maar deur de tijd heen is 't nag wel bleven de Westerlanderlaan. Kiek nou tach, iens was dut 't ouwe boerenhuus met de bakkerij van Meyert en Betje, 't is nou een landhuus worren van een vliegenier. Betjes skèpe grazen ok niet meer op het bleekje, deer staat nou nag wel de ouwe bakkerskar mit geraniums voer de sier. Ja zo stelde ik 't me oallegaar voer in de geest en gedachten van mien opie, die er nou al zoveule jaren niet meer is. Haar levensklok bleef stilstaan in een heel aar tijdperk, waarvan miskien een vleugje weerom komt as Wieringen straks opnieuw een eilang Opie op haar hölleste bij de boerderij in Westerland (Skrale End) Op welk huis staat deze makelaar? U kunt hiermee een boekje winnen "Wieringen in Ansichtkaarten 1950-1970". Reacties binnen 14 dagen schriftelijk aan de redactie van dit blad p/a N. Vriezema-Omis Belterlaan 10 1777 HM Hippolytushoef Het juiste antwoord op raadfoto 7 is: Het huis van familie De Koning in de Belt. Dit is geraden door D. Hoogesteger te Hippolytushoef. ppp - 23 - n Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 1 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 25