|ëzoek van Prins Bernhard -14 sept. 1951 - 21 - door Stef Zivarts BIJ HET OVERLIJDEN VAN Z.K.H. PRINS BERNHARD OP 1 DEC. 2004 Een held met streken!" "Ein leichter Vogel!" Ziehier enige van de typeringen die de kranten gebruikten bij het overlijden van de prins. Een man met vele passies, waar onder vliegtuigen. Dat blijkt ook aan het, overigens korte bezoek op Wieringer bodem. Een gewoon mens zou per auto komen, maar de prins is nu eenmaal geen gewoon mens. Hij kwam dus per watervliegtuig, toen en nu een zeldzaam vervoermiddel. Ter nagedachtenis hierbij een weergave van die gebeurtenis. Vrijdagochtend half tien, 14 september 1951. Boven het Amstelmeer cirkelen twee Sea Otter watervliegtuigen, ze dalen en maken een perfecte landing. Aan boord: Z.K.H. Prins Bernhard. Een marinebarkas Landing op Lutje zet hem even later op Wieringse bodem. De hofauto (AA13) stond al op Lutje klaar voor de door reis naar Den Helder. Hij brengt als Inspecteur-generaal van de Koninklijke Marine een bezoek aan de in aanbouw zijnde Rijkszeehaven en de walinrichtingen van de marine in Den Helder. Het bezoek van Prins Bern hard trok uiteraard de no dige aandacht van de Wie ringer bevolking. Het was voor hen natuurlijk een aparte ervaring om de komst van de Sea Otters gade te slaan. De Wierin- gers waren dan ook in gro ten getale rond de steigers aanwezig, 's Morgens wa ren er de schoolkinderen, enthousiast genoeg bij dit onverwachte buitenkansje. 's Middags om half vijf de den velen, groot en klein, de Prins uitgeleide voor de terugreis. De Prins wordt ontvangen door o.a. Schout bij Nacht C. W Slot. Wie weet wie de nonchalant toekijkende Wieringers bij de keet zijn? "Zij hadden er natuurlijk graag van dichtbij getuige van willen zijn hoe de pr^m Bernhard ot> prins met zijn watervliegtuig vertrok", aldus het toenmalige blad "Ons 'estrand Noorden", "doch de scheepscapaciteit is daar nu eenmaal niet op berekend." Wie er getuige van konden zijn, dankzij de medewerking van de Marineautoriteiten, hebben er misschien wel de aardigste herinneringen van de gehele dag aan overgehouden, juist om de vlotte sportiviteit die daar nu eenmaal bij te pas komt. (Foto's Maaskant) Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 1 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 23