EN BOEKJE OPEN... (5) IE STAAN ER OP DEZE FOTO? -11 - door Nel Fijnheer-Rotgans Over het archief van de Historische Vereniging. Behalve foto's, boeken, tijdschriften, geboorte-, trouw- en rouwkaarten bestaat de collectie nog uit heel wat andere zaken. Voorbeeld: O.K.K. (Oefening Kweekt Kunst), de mandoline- en accordeonvereniging bracht op een gegeven moment 't hele archief van de club bij ons. Dan hebben we 't over statuten, notu lenboeken, ledenlijsten, programma's en dergelijke. Dat zijn allemaal spullen die je in ringbanden kunt opbergen. Je voorziet 't van een code en een nummer en klaar is Kees - de kast in. Maar er kwam nog wat meer bij kijken. De O.K.K. mensen wilden graag dat hun vaandel met alles erop en eraan en hun kastje met medailles voor het nageslacht bewaard zou blijven. Dan moet je verzinnen hoe je dat moet omschrijven. In dit geval hebben we alles waar we zo gauw geen raad mee wisten in de rubriek "diversen" gezet. Je zult nog raar staan te kijken als je in onze catalogus de rubriek "diversen" bekijkt wat daar intussen allemaal bijstaat. Onder andere de inge lijste dansdiploma's van Corina en Mieke Lize Engel. Je vindt bij "diversen" drie houten kleerhan gers: een van G.H.L. Berends - Hippolytushoef, een van Jan Doves Sportservice- Hippolytushoef tel. 02279-412 en een van Kleermakerij v. Wachendorff v. Rijn - Hippolytushoef tel. 122. Verder diverse tegeltjes, bijvoorbeeld met wiermaaiers of met de oude kapel uit Den Oever. En Maarten Snoodijk, een bekende Wieringer die goed kon wielrennen, heeft bekers gewonnen. Drie van deze bekers staan bij ons in de kast. Ze staan naast een glas van de gemeente met opschrift "20 jaar herwonnen vrijheid 5 mei 1965" en naast een beker met opschrift "25 jaar regeringsjubileum Juliana 1948-1973". En zo verzamelt de Historische Vereniging naast papierwaren ook objecten, waarvan we denken dat ze nu of later historische waarde hebben of zullen krijgen. Een probleem voor Jaap en mij is wel, dat de rubriek "diversen" nogal omvangrijk begint te wor den. Dan wordt het ook gauw minder overzichtelijk om wat op te zoeken. Er zal binnen afzienbare tijd wel een nieuwe indeling gemaakt moeten worden. We denken bijvoorbeeld aan "diversen glas/aardewerk" en "diversen hout" en zo zijn er meer onderwerpen te bedenken. We wachten er nog even mee, want als je daaraan begint, betekent het dat al die spullen opnieuw gecodeerd en genummerd moeten worden. We hebben ze nu ook zoveel mogelijk een vaste plaats in één van de kasten gegeven. De meeste "diversen" liggen onder in kast 5. Ook dat moet je dan hoogstwaar schijnlijk veranderen. Even wachten dus. Komt u eerst maar eens kijken naar welke "diversen" we hebben. Tot ziens bij kast 5. Van links naar rechts 2. Geert Nieland; 3 4 5. Bauke Jasper Als u één of meer namen weet, wilt u dat dan melden bij de redactie? Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 17e jaargang nr. 1 - 2005

Op de Hòògte - Wieringen | 2005 | | pagina 13