Oelp ons! ORRECTIES EN AANVULLINGEN CHENKINGEN NHOUD Op de Hoogte nr. 1- 2004 Artikel Wieringers van de vorige eeuw Biz 30 bij de onderste foto zijn de juiste namen: V.l.n.r. Evert Huijbers, veerijder, Dirk Rademaker, veemester W'werf, Engel Klein, slagersknecht bij J. Blom, Henk van Glabbeek, Gert Poppen, slager in de Hoofdstraat (later B. Klein), Ab en Piëta Kok, slager aan de Poelweg, De Haukes, waarsch. Rein Blom, slager in de Elftstraat, later J. Doves, mw. Blaauboer, kind?, Jaap Huijbers, slagersknecht bij Poppen, Piet Kort, slager in de Voorstraat Den Oever (nu Neidhöfer), Rein Blaauboer, slager in de Beltstraat (later vishandel Ott), Doeke Dam, Piet Joosten, slagersknecht bij Poppen, Ruud Blaauboer, zoon slager Blaauboer, Gerrit Rademaker, veemester W'werf. Nr. 2-2004 Themanummer Molens (zie ook ingezonden brieven) In "Op de Hóógte" gewijd aan de molens wil ik het volgende spreekwoord toevoegen. Het is een echt Wieringer spreekwoord en werd gebruikt als iemand steeds maar door zeurde over hetzelfde onderwerp. Men zei dan in dat meulent maar op 't zelfde ceeltje deur. (In het Nederlands: en dat maalt maar op 't zelfde ceel- tje door). Een ceeltje was een vergunning om een bepaalde hoeveelheid graan te malen, dat zelfde ceeltje werd dan steeds weer gebruikt om graan te malen. Dirk Lont Aantal oude foto's rond 1916 door dhr B C Maats uit Zwolle; Foto Annie Keppel-Tijsen reisje klas; Oude programma's van "Oefening kweekt Kunst" en de Gymn. Ver. "Wierin- gen" door mw. Mintjes-v/d Veen te Hippolytushoef; Eigendomsbewijs P. Halfweeg en bordje pastorie Oosterland door mw. N. v/d Wöude-Halfweeg te Den Oever; Krantenknipsels familiekaartjes e.d. door mw. L. Peters-Doves; Foto van oude aken en Nan Rotgans door C. Keppel te Anna Paulowna; Flevobode 1947 enkele foto's door fam. Engel; Familiefoto door C. Lont te Hippolytushoef; Bouwtekening Klieftstr 54 door R. Diepstra; Foto's i.v.m. het weghalen beeld Lely van mw. Stunnenberg te Den Oever; Artikel overWieringen uit "Eigen Haard" compleet met schetsen en opgenomen op cd-rom van/door J. Baas te Oosterland; Vier ingelijste foto's van Trijntje Duijnker en Cornelis Gorter en van Albert Duijnker en Krelisje Bays, een ingelijste pentekening van Westerklief 1923 door G.de Graaf, twee kerkboekjes en enig textiel door mw.T. de Oude te Alkmaar; Een aantal schriften foto's van Jan Bakker alias Jan de Rijmer door Piet Lont uit Den Oever en Jan Lont uit Hippolytushoef; Speciale schoolkrant van mw. L. Jacobs-Hijlkema; Fotoboekje met tip-topjes van mw. S. Looze De Haukes; Van de bestuurstafel Niets voor mij die redactie door Bob Gorter Stamboom De Haan Nieuwjaarswens redactie Boekbespreking door Gea Klein-Hamming Knippe en skere door D. Numeijer Jan Lubbertus Schut doorjac Feenstra Koningin Juliana op Wieringen door Stef Zwarts Beeld in de berm Ingezonden brieven: Kees Hos Burgerlijke Stand Huwelijken 1904 Burgerlijke Stand Overleden in 1904 Toegang tot het verleden door Tiny Hoogschagen Nieuwe leden etc. Correcties en aanvullingen Schenkingen - Inhoud - Help ons! blz. 121 blz. 122 blz. 122 blz. 122 blz. 123 blz. 124 blz. 125- 134 blz. 135- 137 blz. 138 blz. 139 blz. 140 - 141 blz. 142 - 144 blz. 145 - 154 blz. 155 blz. 156 blz. 156 Wie kan en wil de men sen van het archief van de Historische Verenig ing Wieringen een hand je helpen? Het gaat om het volgen de: de vereniging heeft een aantal jaargangen van clubbladen van zus terverenigingen uit onze omgeving. Dit zijn meest al dunne bladen met slappe kaften, die in een doos bewaard worden. Jaap en Nel Fijnheer- Rotgans zouden graag zien dat die bladen per één of meerdere jaar gangen bij elkaar inge bonden zouden worden, zodat ze uit de doos kunnen en goed blijven staan op de planken. Indien u de kunst van het inbinden beheerst en dit zou willen doen, neem dan contact op met Jaap Fijnheer, Ver bindingsweg 1, Wester- land.Tel. 0227-593997 Of per e-mail: fijnheer- rotgans@planet.nl - 156- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 16e jaargang nr. 4 - 2004

Op de Hòògte - Wieringen | 2004 | | pagina 38