Oudste zoon Rob vertelt over zijn ouders en familie: "Vader was tijdens en na zijn huwelijk vertegenwoordiger bij Edel Thies te Hoorn. Dit was een groothandel in levensmiddelen. Hun woonadres was tijdens de oorlogsja ren op het Kleine Noord te Hoorn alwaar verschillende familieleden waren ondergedoken, (o.a. zijn broer Cees). Ik ben daar geboren. Na de oorlogsjaren startten zij een VIVO-kruidenierswinkel op de Veenenlaan 36. Daar wer den mijn broer en zuster geboren. I.v.m. de opkomst van de Supermarkten in de jaren 50 besloten zij hun bakens te verzetten. Uit verschillende keuzes werd voor overname van wegrestaurant "De Zingende Wielen" gekozen. Waarschijnlijk hield deze keuze ook verband met de binding met Wieringen. Ik, als oudste zoon, werd gevraagd om mee te werken in dit bedrijf. Aanvankelijk had ik voor mijn toekomst een vliegeniersopleiding gekozen. Op 1 januari 1961 werd het bedrijf officieel overgenomen. Het bestond uit een betrekkelijk klein restaurant/café, een benzinestation en een taxibedrijf met twee voertuigen. Mijn moeder deed hoofdzakelijk het keukenwerk, mijn vader en ik deden de taxi- en tankstationwerkzaamheden en als daar geen werk voor was hielpen wij in de bediening. Een extra hulp werd tevens aangenomen. Mijn vriendin en inmiddels mijn echtgenote hielp tijdens de weekeinden in de bediening. Nelly werkte bij reisbureau de Magneet te Alkmaar. In de beginjaren werd er aan de voorkant van de Zingende Wielen een serre aangebouwd welke na enkele jaren nog weer werd vergroot. Daarna volgde er een uitbreiding en modernisering van het keukengedeelte. Aangezien ik als oudste zoon waarschijnlijk t.z.t. het bedrijf zou overnemen haalde ik al mijn horecadiploma's. Uiteindelijk kozen wij ervoor dat ik alleen het taxibedrijf zou overne men en in een later stadium zou Hans de Zingende Wielen en het tankstation gaan overnemen. Op 1 januari 1971 nam ik het taxibedrijf over, bestaande uit drie taxi's. In eerste instantie bleef het taxibedrijf met behulp van mijn ouders vanuit "De Zingende Wielen" opereren. In 1975 werd door mij een woon/bedrijfspand aangekocht in de Zwinstraat te Den Oever. Hans heeft in 1978 de Zingende Wielen overgenomen. Na een grote verbouwing, waardoor het restaurant sterk werd uitgebreid, werd de zaak in 1982 opnieuw heropend. Mijn zuster Marja heeft ook altijd haar ouders geholpen in het bedrijf, en werkt nu nog steeds voor Hans." Alida Elisabeth overleed op 22-12-1981 op 63-jarige leef tijd. Jacob overleed op 09-06-1997 op 82-jarige leeftijd. De kinderen van Jacob en Alida. VI. n. r. Rob, Hans, Marja Aangekomen aan het einde van het overzicht zien we dat Cornelis Pieterzoon Dekker een eeuw na zijn dood afstam De toekomst. De jongste generaties melingen heeft tot in de zevende generatie. De meesten Dekker, Pieter met zoon Jacob. daarvan wonen niet meer op Wieringen. Zijn jongste stam houder werd geboren op 12-07-2003 te Woerden: Jacob Stijn Pieterzoon Dekker, kleinzoon van Jacob Nicolaas Pieterzoon Dekker, wonend te Wageningen, geboren aan de Elftstraat te Hippolytushoef. - 154 - Bronnen: Archief gemeente Wieringen Archief Historische Vereniging Wieringen ArchiefWieringer Geslachten - Nan Mulder Nz. De zeegrassen in de Waddenzee - P.J.G. Polderman en C. den Hartog "Wij Oranje" - Peter Brusse en Aukje Holtrop Met dank voor hun informatie en foto's aan: Mevr. Annie Schook-Russelman Jaap Dekker Herman Dekker Rob Ott Nan Mulder Nz. Werkgroep Verdwenen Boerderijen Mevr. Geertje van Eerden-Kroon Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 16e jaargang nr. 4 - 2004

Op de Hòògte - Wieringen | 2004 | | pagina 36